ایام محرم 1398
1388/07/14 18:26:00
سرویس کمیسیون ها

وزیر راه در کمیسیون برنامه و بودجه

**کمیسیون برنامه و بودجه جلسه امروز خود را با حضور وزیر راه و ترابری، رییس سازمان هواپیمایی و معاونین آنها برگزار کرد.

موسی‌الرضا ثروتی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به حضور حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری ، رییس سازمان هواپیمایی، مدیر شرکت ساخت فرودگاه‌ها و رییس سازمان هواشناسی و معاونین ایشان گفت: وزیر راه و ترابری به همراه دیگر مهمانان سیاست‌های کاری خود را تعامل این دستگاه‌ها با مجلس عنوان کردند.

وی افزود: دیگر سیاست‌های کاری آنها گسترش راه آهن و توسعه ریلی مطرح شد.

ثروتی تصریح کرد: مسئولان وزارت راه و ترابری با تاکید بر عدم تامین بودجه لازم برای حل مشکلات این بخش، یادآور شدند از مبلغ 10هزار میلیارد تومانی که دولت در لایحه بودجه برای بخش حمل و نقل (4 هزار میلیارد تومان درون شهری و 6 هزار میلیارد تومان برون شهری) پیشنهاد داده بود مجلس تنها با اختصاص هزار و پانصد میلیارد تومان موافقت کرد.

وی گفت: مسئولان وزارت راه و ترابری از مجلس و نمایندگان درخواست کردند که این بودجه را در اختیار این دستگاه قرار داده و بودجه بخش راه‌آهن را افزایش دهند.

نماینده بجنورد خاطر نشان کرد: وزیر راه بودجه بخش راههای روستایی را نیز 300 میلیارد تومان اعلام کرد که این اعتبار نیز به کمک مجلس افزایش یافته است.

وی افزود: وزیر در بحث پروژه‌های نیمه تمام ملی نیز گفت که به دنبال نهایی کردن این پروژه‌ها بوده و خود نیز شخصاً در مراحل انجام این طرح‌ها حاضر خواهند شد تا این پروژه‌ها هر چه سریع‌تر به اتمام برسد.

ثروتی با اشاره به نوسازی ناوگان هوایی نیز اظهار داشت: مسئولان راه میانگین عمر هواپیمای ایران ایر را 22 سال ، هواپیمایی ماهان 23 سال و هواپیمایی متفرقه 30 سال را اعلام کردند.

وی گفت: در حال حاضر کامیون‌های بالای چهل سال در کشور وجود دارد که قرار شد میانگین عمر کامیون‌ها را کاهش دهند و با دادن تسهیلات و وام بانکی به راننده‌ها در تعویض کامیون‌ها کمک نمایند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: نمایندگان نیز در این جلسه دغدغه‌های خود را از جمله اجرای اصل 48 قانون اساسی و توسعه متوازن مناطق مطرح کردند. خواسته نمایندگان این بود که همه استان‌ها مشابه دیده شوند و عدالت برقرار شود.

وی افزود: دغدغه‌هایی دیگر نمایندگان مربوط به مباحث راه روستایی،‌راه‌آهن و فرودگاه و مشکلات هواشناسی بود که قرار شد معاونین وزیر پاسخگوی نمایندگان باشند و حداکثر تلاش خود را برای حل مشکلات به کار ببرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet