هدر موبایل
1398/02/29 18:17:37
سرویس سیاسی
سلیمی در تشریح نشست کمیسیون امور داخلی کشور:

بررسی طرح نحوه تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها به پایان رسید

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود گفت: طرح قانون نحوه تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها مورد بررسی قرار گرفت و مواد ۴ تا ۲۰ آن به تصویب رسید.
بررسی طرح نحوه تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها به پایان رسید سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود گفت: طرح قانون نحوه تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها مورد بررسی قرار گرفت و مواد 4 تا 20 آن به تصویب رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103346458443.jpg بررسی,طرح,نحوه,تشکیل,اجتماعات,و,راهپیمایی‌ها,به,پایان,رسید Icana

اصغر سلیمی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست عصر امروز (یکشنبه، 29 اردیبهشت ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به بررسی جزئیات طرح نحوه تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها گفت: این طرح با 20 ماده از سوی تعدادی از نمایندگان ارائه شده بود که کلیات آن پیشتر در کمیسیون به تصویب رسیده بود و امروز مواد 4 تا 20 آن نیز تصویب شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بر اساس این طرح قوانین مرتبط با تشکیل تجمعات و راهپمایی‌ها توسط گروه های صنفی، احزاب و تشکل ها را به شکل قانون جامع تدوین شد که وزارت کشور و فرمانداری ها به عنوان مجری آن پیش بینی شدند.

وی افزود: در بخشی از این طرح آمده برگزارکنندگان اجتماعات باید حداقل 7 روز قبل از برگزاری، فرمانداری منطقه خود را از جزئیات درخواست مجوز خود مطلع سازند و فرمانداران و رؤسای شورای تأمین استان و شهرستان اجازه دارند در صورتی که راهپیمایی ها مخل امنیت و مغایر با مبانی اسلام تشخیص دهند از برگزاری آن ممانعت کنند.

سلیمی تصریح کرد: هر کدام از مسئولان مجری این قانون اگر بدون دلیل قانع کننده و یا خلاف مواد قانونی اجازه برگزاری تجمعات را ندهند، یک تا 3 سال از خدمات دولتی محروم می شوند و برگزارکنندگان نیز اگر بدون مجوز اقدام به تجمع و راهپیمایی کنند، 3 تا ماه امکان برگزاری تجمعات را ندارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet