هدر موبایل
1398/02/29 17:38:40
سرویس فرهنگی
میرزاده در تشریح نشست کمیسیون آموزش:

امکان تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری وجود ندارد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در نشست امروز کمیسیون متبوعش، از جمع بندی کمیسیون مبنی بر عدم امکان تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری خبر داد.
امکان تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری وجود ندارد سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در نشست امروز کمیسیون متبوعش، از جمع بندی کمیسیون مبنی بر عدم امکان تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103913399064.jpg امکان,تغییر,زمان,برگزاری,کنکور,سراسری,وجود,ندارد Icana

سیدحمایت میرزاده  سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز( یکشنبه ۲۹ اردیبهشت) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: دستور کار نخست نشست امروز کمیسیون که با حضور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد در رابطه با موضوع کنکور بود که رئیس سازمان سنجش گزارشی از وضعیت روند کار را به کمیسیون ارائه داد.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس افزود: با توجه به گزارش ارائه شده از سوی رئیس سازمان سنجش در خصوص زمان برگزاری کنکور و اینکه شرایط برای تغییر زمان کنکور سراسری به دلایل متعددی وجود ندارد، اعضای کمیسیون نیز به این جمع بندی رسیدند که زمان برگزاری کنکور سراسری همان زمان قبلی و از پیش تعیین شده خواهد بود و امکان تغییر آن نیز وجود نخواهد داشت.

سهمیه‌ها در کنکور 98 هیچ تغییری نخواهد داشت

وی ادامه داد: در رابطه با سهمیه های کنکور نیز در آزمون امسال هیچ اتفاق جدیدی رخ نخواهد داد و موضوع جدیدی در کنکور امسال اعمال نمی‌شود و با این حساب طرح اصلاح بند (الف) ماده (90) قانون برنامه ششم توسعه بدون هیچ تغییری باقی ماند.

رد لایحه دولت به علت عدم ارائه اصلاحیه

میرزاده اضافه کرد: دستور بعدی کمیسیون بررسی نهایی لایحه الحاق یک تبصره به ماده (5) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور بود که این موضوع با حضور خانم جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در نشست پیشین کمیسیون بحث شده بود و قرار بود در نشست امروز دولت اصلاحیه‎‌ای در این خصوص به کمیسیون ارائه دهد که با توجه به عدم ارائه اصلاحیه، لایحه مذکور در کمیسیون آموزش به عنوان کمیسیون اصلی رد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین طرح دفاتر اسناد رسمی و لایحه جامع انتخابات به عنوان کمیسیون فرعی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شده بود که این دو طرح نیز در کمیسیون مورد بررسی و تصویب اعضا قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet