هدر موبایل
1398/02/29 18:21:17
سرویس فرهنگی
آزادی خواه خبر داد:

طرح تشکیل سازمان نظام روزنامه‌نگاری روی میز کمیسیون فرهنگی مجلس

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از ورود کمیسیون متبوعش به بررسی کلیات طرح تشکیل سازمان نظام روزنامه نگاری جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
طرح تشکیل سازمان نظام روزنامه‌نگاری روی میز کمیسیون فرهنگی مجلس سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از ورود کمیسیون متبوعش به بررسی کلیات طرح تشکیل سازمان نظام روزنامه نگاری جمهوری اسلامی ایران خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201810106960137843.jpg طرح,تشکیل,سازمان,نظام,روزنامه‌نگاری,روی,میز,کمیسیون,فرهنگی,مجلس Icana

احد آزادی‌خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح نشست امروز ( یکشنبه ۲۹ اردیبهشت) کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه در این نشست  ادامه بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در دستور کار کمیسیون قرار داشت که باقیمانده این طرح بررسی و تصویب شد و کار تصویب و جمع‌بندی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون فرهنگی به پایان رسید تا برای بررسی در صحن علنی مجلس به هیأت رئیسه ارسال شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مواد 16 و 29 این طرح از مواردی بود که با اصلاحاتی به تصویب اعضا رسید که بر اساس اصلاحیه ماده 29 دولت مکلف شد فقط یکبار به افرادی که بین بازه زمانی ۱۵ تا ۲۰ سال تمام ازدواج دائم می‌کنند هدیه ازدواج پرداخت کند. میزان و نوع هدیه زوجین در آیین‌نامه اجرایی که توسط وزارت ورزش و جوانان و سازمان برنامه و بودجه تهیه می‌گردد، تعیین و هر ساله در قانون بودجه سنواتی منظور شود.

وی ادامه داد: همچنین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ علاوه بر این اعضای کمیسیون مصوب کردند که دولت مکلف است حق اولاد خانواده‌های ایرانی دارای دو قلو و بیشتر را سه برابر بیشتر به ازای هر قل پرداخت کند. بر اساس مصوبه کمیسیون دولت مکلف است یارانه خانواده‌های دارای فرزند چند قلوی نیازمند را بر اساس معرفی سازمان بهزیستی به سازمان هدفمندی یارانه‌ها دو برابر یارانه خانواده معمولی پرداخت کند.

اعتراض اعضای کمیسیون فرهنگی به علت کمیسیون فرعی بودن در بررسی طرح سازمان نظام روزنامه نگاری

آزادی خواه با بیان اینکه دستور بعدی کمیسیون فرهنگی بررسی طرح سازمان نظام روزنامه نگاری جمهوری اسلامی ایران بود که موافقان و مخالفان کلیات آن بحث و گفت و گو کردند، گفت: به دلیل بحث برانگیز بودن مباحث، رأی گیری درباره کلیات و ادامه بررسی طرح سازمان نظام روزنامه نگاری جمهوری اسلامی ایران به نشست آتی کمیسیون موکول شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: متأسفانه هیأت رئیسه مجلس این طرح را به عنوان کمیسیون فرعی در اختیار کمیسیون فرهنگی مجلس قرار داده و کمیسیون اصلی بررسی طرح به علت آنچه تشکیل یک سازمان گفته شده به کمیسیون اجتماعی اطلاق شده است که در زمینه اعضای کمیسیون اعتراض جدی و خواستار تجدید نظر در این زمینه بودند. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet