هدر موبایل
1398/02/29 21:03:21
سرویس اجتماعی
نوروزی در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی:

متهمان امنیتی سازمان قضایی نیروهای مسلح تا 20 روز حق دسترسی به وکیل را ندارند

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون متهمان امنیتی سازمان قضایی نیروهای مسلح تا ۲۰ روز حق دسترسی به وکیل را ندارند.
متهمان امنیتی سازمان قضایی نیروهای مسلح تا 20 روز حق دسترسی به وکیل را ندارند سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون متهمان امنیتی سازمان قضایی نیروهای مسلح تا 20 روز حق دسترسی به وکیل را ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905105820841677.jpg متهمان,امنیتی,سازمان,قضایی,نیروهای,مسلح,تا,20,روز,حق,دسترسی,به,وکیل,را,ندارند Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز ( یکشنبه، 29 اردیبهشت ماه ( کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست امروز یک تبصره به ماده48 قانون آیین دادرسی کیفری الحاق شد، گفت: طرح اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت که یک تبصره به ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری الحاق شد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یادآور شد: بر این اساس حکم ماده ۴۸ در رابطه با ماده ۶۲۵ آیین دادرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز ساری و جاری است در واقع بر اساس این ماده متهمان امنیتی تا 20 روز در اختیار دستگاه قضائی قرار می گیرند و حق دسترسی به وکیل ندارند و متهمان امنیتی سازمان قضایی مستثنی شده بودند اما بر اساس مصوبه امروز متهمان امنیتی نیروهای مسلح نیز مشمول ماده مذکور می شوند.

وی ادامه داد: یعنی هر تصمیمی که در مورد ماده 48 گرفته شد شامل متهمان سازمان قضایی نیز می شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شوای اسلامی، افزود: همچنین در نشست امروز اصلاح ماده 450 قانون آیین دادرسی کیفری در دستور کار قرار گرفت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet