هدر موبایل
1398/02/30 10:54:09
سرویس اجتماعی
کمالی پور خبر داد:

تلاش برای راه‌اندازی شعبه ویژه جهت رسیدگی به پرونده‌های اسیدپاشی

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: با استفاده از تعامل مناسب میان دستگاه قضا و کمیسیون قضایی مجلس می‌توان برنامه‌ریزی مناسب را برای راه‌اندازی شعبه ویژه جهت رسیدگی به پرونده های اسیدپاشی داشته باشیم.
تلاش برای راه‌اندازی شعبه ویژه جهت رسیدگی به پرونده‌های اسیدپاشی نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: با استفاده از تعامل مناسب میان دستگاه قضا و کمیسیون قضایی مجلس می‌توان برنامه‌ریزی مناسب را برای راه‌اندازی شعبه ویژه جهت رسیدگی به پرونده های اسیدپاشی داشته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg تلاش,برای,راه‌اندازی,شعبه,ویژه,جهت,رسیدگی,به,پرونده‌های,اسیدپاشی Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ابراز خرسندی از تصویب کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در رابطه با ممنوعیت خرید و فروش و حمل اسید، گفت: در جریان بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی موضوع محدود کردن خرید و فروش اسید را مورد توجه قرار دادیم اما با نظر کارشناسان به جمع بندی رسیدیم که نمی توان حمل و خرید و فروش ماده ای که ده ها استفاده از آن می شود را به صورت مطلق ممنوع کرد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس افزود: البته در طرح مذکور سازوکاری را طراحی و پیش بینی کردیم که هر فردی نتواند اسید و مواد اسیدی را در اختیار داشته باشد و در نهایت افرادی که خارج از پروسه پیش بینی شده اسید در اختیار افراد قرار دهند تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

سازوکار ویژه در قوه قضائیه برای رسیدگی به پرونده های اسیدپاشی خارج از نوبت وجود دارد

کمالی پور در مورد طولانی بودن روند رسیدگی به پرونده های اسیدپاشی، گفت: اسیدپاشی از جمله جرائم خشنی است که روان و روح جامعه را خدشه می کند بنابراین در رسیدگی به پرونده ها خلاء قانونی نداریم و در قوه قضائیه این سازوکار وجود دارد که پرونده‌های اسیدپاشی را در شعب ویژه و خارج از نوبت رسیدگی کند.

استفاده از تعامل میان دستگاه قضا و کمیسیون قضایی مجلس برای راه‌اندازی شعبه ویژه جهت رسیدگی به پرونده‌های اسیدپاشی

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، یادآور شد: ما می توانیم با استفاده از تعامل موجود میان دستگاه قضا و کمیسیون قضایی پس از تبدیل طرح به قانون و اجرای آن برنامه ریزی را داشته باشیم که شعبه ویژه و اختصاصی برای رسیدگی به پرونده های اسیدپاشی در نظر گرفته شود تا به سرعت و جدیت با عامل یا عاملان اسیدپاشی برخورد شود.

وی ادامه داد: یکی از عواملی که باعث شد ما مصر به تصویب و رسیدگی سریع تر طرح در کمسیون قضایی و تصویب یک فوریت آن در صحن علنی شویم آثار زیانبار جرم اسیدپاشی بود و این می تواند بازدارندگی داشته باشد که هر فردی به راحتی دست به چنین جنایتی نزند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet