هدر موبایل
1398/02/31 10:01:49
سرویس اجتماعی
عابدی:

چگونه دارو و تجهیزات پزشکی غیراستاندارد در کانال مصرف قرار می‌گیرد؟

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، در واکنش به انتشار خبری توسط پلیس فتا در مورد تولید دارو و تجهیزات پزشکی در کارگاه‌های غیرمجاز بابیان‌اینکه چطور ممکن‌است محصولات غیراستاندارد در کانال مصرف قرار گرفته باشد، راه‌اندازی پرونده الکترونیک سلامت را نقطه پایان بروز تخلف در این حوزه دانست.
چگونه دارو و تجهیزات پزشکی غیراستاندارد در کانال مصرف قرار می‌گیرد؟ سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، در واکنش به انتشار خبری توسط پلیس فتا در مورد تولید دارو و تجهیزات پزشکی در کارگاه‌های غیرمجاز بابیان‌اینکه چطور ممکن‌است محصولات غیراستاندارد در کانال مصرف قرار گرفته باشد، راه‌اندازی پرونده الکترونیک سلامت را نقطه پایان بروز تخلف در این حوزه دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201701100208816673.jpg چگونه,دارو,و,تجهیزات,پزشکی,غیراستاندارد,در,کانال,مصرف,قرار,می‌گیرد؟ Icana

 حیدر علی عابدی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری از سوی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا مبنی بر اینکه داروهای مجاز در خارج از شبکه دارو و به صورت قاچاق توزیع می‌شود و در سطح کشور برخی کارگاه‌های غیرمجاز نیز اقدام به تولید دارو و تجهیزات پزشکی و بهداشتی می‌کنند، گفت: تا زمانی که دفترچه الکترونیکی بیماران طراحی نشود، جلوگیری از این قبیل سوءاستفاده‌ها امکانپذیر نخواهد بود، بنابراین تنها راه ممانعت از سوءاستفاده‌های احتمالی در حوزه توزیع دارو و تجهیزات پزشکی برگشت به ریل‌گذاری مجلس شورای اسلامی در قالب اجرای قانون برنامه ششم توسعه است که اولین گام آن راه‌اندازی پرونده الکترونیک سلامت است.

مجازات سنگین در انتظار تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی فاقد مجوز

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با تولید دارو و تجهیزات پزشکی در کارگاه‌های غیرمجاز، ادامه داد: بی‌تردید با افرادی که اقدام به تولید دارو و تجهیزات پزشکی غیرمجاز کنند به شدیدترین وجه برخورد خواهد شد، ضمن اینکه تولید تجهیزات پزشکی نیز بدون مجوز امکانپذیر نیست، بنابراین چطور ممکن است این نوع محصولات غیراستاندارد در کانال مصرف قرار بگیرند بدون اینکه تاییدیه داشته باشند؟

وی یادآور شد: آنچه مسلم است خریداران تجهیزات پزشکی فاقد تاییدیه چه از بیمارستان‌ها و چه داروخانه‌ها باشند، مجرم شناخته شده و با آنها به طور جدی برخورد می‌شود، بنابراین اگر توزیع این نوع محصولات نیز از طریق پرونده الکترونیک سلامت صورت بگیرد به طور قطع بروز این نوع تخلف امکانپذیر نخواهد بود.

پرونده الکترونیک سلامت راه خروج دارو و تجهیزات پزشکی غیراستاندارد از چرخه سلامت

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: با عملیاتی شدن پرونده الکترونیک سلامت این مهم در چرخه سلامت تعریف می‌شود که ماده اولیه تجهیزات پزشکی که توزیع شده از کجا تامین شده، همچنین داروی توزیع شده در داروخانه‌ها از این نظر که وارداتی یا تولید داخلی هستند، مشخص می‌شوند و چنانچه دارو یا تجهیزات پزشکی خارج از این چرخه تولید شده باشند، قابل شناسایی است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تا وقتی زنجیره کنترل تولید و مصرف دارو و تجهیزات پزشکی و نوع توزیع و تجویز آنها در قالب پرونده الکترونیک سلامت کنترل نشود، این امکان وجود دارد که هر تخلفی در این حوزه صورت بگیرد، بنابراین باید مسئولان حوزه سلامت به طور جدی عملیاتی شدن آن را پیگیری کنند تا از این طریق بتوانیم مشکلات این بخش را رفع کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet