هدر موبایل
1398/02/30 14:13:49
سرویس فرهنگی
میرزاده:

آزمون ورودی برای مدارس غیردولتی جایگاه قانونی ندارد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر تشدید نظارت‌ها بر مدارس غیردولتی، عنوان کرد: نباید محدودیت‌هایی اعمال کرد که فقط عده‌ای خاص بتوانند در یک مدرسه مورد نظر تحصیل کنند و در این راستا آزمون ورودی برای مدارس غیردولتی جایگاه قانونی ندارد.
آزمون ورودی برای مدارس غیردولتی جایگاه قانونی ندارد سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر تشدید نظارت‌ها بر مدارس غیردولتی، عنوان کرد: نباید محدودیت‌هایی اعمال کرد که فقط عده‌ای خاص بتوانند در یک مدرسه مورد نظر تحصیل کنند و در این راستا آزمون ورودی برای مدارس غیردولتی جایگاه قانونی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903105888456709.jpg آزمون,ورودی,برای,مدارس,غیردولتی,جایگاه,قانونی,ندارد Icana

سیدحمایت میرزاده  سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اعلام وزارت آموزش و پرورش مبنی بر ممنوعیت برگزاری آزمون ورودی برای مدارس غیر دولتی، عنوان کرد: موضوع افزایش نظارت بر مدارس غیر دولتی همواره مسئله‌ای بوده که مورد تأکید اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است و در این زمینه انتظار داریم که آموزش و پرورش نظارت‌ خود را بر این مدارس تشدید کند.

تفاوت مدارس دولتی و غیر دولتی فقط در پرداخت شهریه است

 نماینده مردم گرمی مغان در مجلس تأکید کرد: تفاوت مدارس دولتی و غیر دولتی فقط در پرداخت شهریه است و نباید محدودیت‌هایی اعمال کرد که فقط عده‌ای خاص بتوانند در یک مدرسه مورد نظر تحصیل کنند.

وی ادامه داد: همانطور که مدارس دولتی موظف به ثبت نام دانش آموزان منطقه و ناحیه خود هستند، اگر فردی بخواهد در مدرسه غیردولتی که در نزدیکی محل زندگی‌اش قرار دارد، ثبت نام کند هم نباید مانعی داشته باشد.

گزینش دانش آموزان به دلیل مراجعات بیشتر از ظرفیت است

میرزاده یادآور شد: بنابراین آزمون ورودی برای مدارس غیردولتی جایگاه قانونی ندارد و البته برخی از مدارس برای ورود دانش‌آموز مصاحبه یا برنامه‌ای خاص برای گزینش در نظر می‌گیرند که این اقدام از نظر قانونی مشکلی ندارد. همه این موارد به این دلیل است که مراجعات به برخی از مدارس غیر دولتی همواره بیشتر از ظرفیت مدرسه بوده و به همین دلیل است که برخی از مدارس اقدام به برگزاری آزمون ورودی یا مصاحبه می‎‌کنند که در این زمینه قانون به لحاظ شرایط ورود نکرده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: یکی دیگر از نکات مورد اهمیت در بحث نظارت بر مدارس غیر دولتی تعیین سقف شهریه‌ها است که با وجود اعلام سقف هر ساله شاهد دریافت برخی مبالغ اضافه از سوی بعضی مدارس هستیم که وزارت آموزش و در این حوزه باید نظارت بیشتری به خرج دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet