هدر موبایل
1398/02/30 14:11:00
سرویس استان ها
سهراب گیلانی خبر داد؛

دستگاه ام آر آی و مراقبت های ویژه نوزادان ۲ الهادی شوشتر به بهره برداری رسید

مرکز تصویر برداری 'ام آر آی' بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) ، ساعاتی پیش با حضور سهراب گیلانی و قائم مقام محترم وزیر بهداشت افتتاح شد.
دستگاه ام آر آی و مراقبت های ویژه نوزادان ۲ الهادی شوشتر به بهره برداری رسید مرکز تصویر برداری 'ام آر آی' بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) ، ساعاتی پیش با حضور سهراب گیلانی و قائم مقام محترم وزیر بهداشت افتتاح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901100749267173.jpg دستگاه,ام,آر,آی,و,مراقبت,های,ویژه,نوزادان,۲,الهادی,شوشتر,به,بهره,برداری,رسید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مرکز تصویر برداری 'ام آر آی' بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) ، ساعاتی پیش با حضور سهراب گیلانی و قائم مقام محترم وزیر بهداشت افتتاح شد تا باز هم شاهد تحقق یکی دیگر از وعده های نماینده سختکوشمان باشیم.

این مرکز در زمینی به مساحت ۳۵۵ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال راه اندازی شده است . دستگاه ' ام آر آی' این مرکز از نوع ۱/۵ تسلا و در کلاس جهانیست و قابلیت تصویربرداری دیجیتال از تمام نقاط بدن را دارد.

این مرکز یکی از ۵۵ پروژه بزرگ درمانی است که از ابتدای دوران نمایندگی سهراب گیلانی با هدف تحول حوزه سلامت و رفع مشکلات ناشی از کمبود تجهیزات پزشکی و نیروهای درمانی کلنگ زنی و افتتاح شده است .

هدفی که منتخب مردم در مجلس ، طی جلسات متعدد و رایزنی گسترده با وزیر محترم بهداشت و دیگر مسئولین ،  تلاشی همه جانبه برای تحقق آن داشته است .

طرح سوال و تذکرات کتبی و شفاهی در صحن علنی مجلس ، در کنار دعوت از مسئولین برای سفر به حوزه انتخابیه به منظور آشنایی بی واسطه با مشکلات و ظرفیت ها ، گوشه دیگری از تلاش های سهراب گیلانی برای سرعت بخشیدن به توسعه مراکز درمانی می باشد .

مردمی که امروز شاهد کلنگ زنی و افتتاح پی در پی پروژه های درمانی همچون سی تی اسکن ، نورولوژی ، فاز دوم بیمارستان شهدا ، بیمارستان گوریه شعیبیه ، کلینیک فوق تخصصی ، بخش  قلب ، بخش های مجهز و مدرن NICU نوزادان ، بلوک های زایمانی ، پایگاه های متعدد سلامت شهری ،  روستایی و ...هستند به خوبی اعزام بیماران به شهرهای همجوار را در گذشته برای درمان های نه چندان پیچیده به خاطر دارند .

لازم به ذکر است تا پیش از این دزفول تنها دارنده دستگاه 'ام آر آی' در شمال خوزستان بود و عدم نصاب جمعیت ۴۰۰ هزار نفری مانعی بزرگ برای برخورداری سایر شهرستان ها از 'ام آر آی' محسوب می شد ؛ مانعی که با پیگیری های سهراب گیلانی رفع شد تا همشهریان عزیز بی نیاز از مراجعه به شهرهای همجوار شوند .

ساختمان این مرکز درمانی توسط خیر نیکوکار حاج غلامرضا جواهریان با اعتبار ۶ میلیارد ریال ساخته شد که از این اقدام خداپسندانه ایشان تشکر می شود .

همچنین طی مراسمی با حضور نماینده محترم مجلس ، قائم مقام محترم وزیر بهداشت و مسئولین شهرستان شوشتر بخش مراقبت های ویژه نوزادان ۲ (NICU) بیمارستان الهادی به بهره برداری رسید.

عملیات احداث این مرکز با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال و زیربنای ۱۲۰ متر مربع ، در مدت زمان ۸ ماه انجام شده است .

پیش از این نیز بخش مراقبت های ویژه نوزادان ۱ بیمارستان الهادی با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسیده بود که با توسعه انجام یافته، ظرفیت این مرکز از ۷ تخت به ۱۴ تخت افزایش یافت.

این طرح یکی از ۱۰پروژه ایست که امروز با حضور قائم مقام محترم وزیر بهداشت و نماینده پرتلاش مجلس به بهره برداری رسیده است.

پایان پیام/

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet