هدر موبایل
1398/02/30 16:09:19
سرویس استان ها
عابدی:

استفاده از کلمه «اصفهان» در نامگذاری استان جدید منطقی نیست

نماینده مردم اصفهان از تغییر نام استان اصفهان شمالی در کارگروه بررسی این طرح خبر داد و گفت: اصفهان نام خاص یک شهر است نباید بر روی دو استان گذاشته شود.
استفاده از کلمه «اصفهان» در نامگذاری استان جدید منطقی نیست نماینده مردم اصفهان از تغییر نام استان اصفهان شمالی در کارگروه بررسی این طرح خبر داد و گفت: اصفهان نام خاص یک شهر است نباید بر روی دو استان گذاشته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106328176087.jpg استفاده,از,کلمه,«اصفهان»,در,نامگذاری,استان,جدید,منطقی,نیست Icana

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص طرح تشکیل استان اصفهان شمالی، گفت: کارگروه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تشکیل و در این کارگروه تغییراتی در عنوان این طرح داده شد. تعدادی از نمایندگان استان اصفهان به دلیل نامگذاری استان دیگری تحت عنوان«اصفهان شمالی» مخالفت خود را اعلام کردند لذا قرار شده تا اسم جدید برای این استان انتخاب کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: استفاده از کلمه «اصفهان» در نامگذاری استان جدید درست نبود، امیدواریم با درایت کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها فرایند بررسی طرح به نحوی پیش رود که موجب تنش در این استان نشود.

وی افزود: در صورتی که اسم این استان جدید تغییر کند دیگر مخالفتی با تفکیک تعدادی از شهرستان‌های استان اصفهان در قالب یک استان جدید، نخواهیم داشت البته در این تفکیک باید رضایت شهرستان‌ها هم گرفته شود زیرا برخی از شهرستان‌ها حاضر به تفکیک نیستند.

عابدی معتقد است: بعید به نظر می‌رسد که این طرح در مدت باقی مانده مجلس به نتیجه برسد، اما در هر حال باید توجه داشت که «اصفهان» تنها نام یک استان نیست بلکه نام خاص شهری است که زبانزد همه گردشگران داخلی و خارجی است و تشکیل استانی با همین نام درست نیست.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان، تصریح کرد: تفکیک استان خراسان به سه استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی انجام شد اما خراسان نام خاص یک شهر نبود در حالی که اصفهان نام خاص یک شهر است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet