هدر موبایل
1398/02/31 12:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی:

آمریکا پس از خروج از برجام نه راه پس دارد نه راه پیش

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پشت پرده سفرهای اخیر مقامات آمریکایی در منطقه و اروپا را تشریح کرد.
آمریکا پس از خروج از برجام نه راه پس دارد نه راه پیش عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پشت پرده سفرهای اخیر مقامات آمریکایی در منطقه و اروپا را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107802424643.jpg آمریکا,پس,از,خروج,از,برجام,نه,راه,پس,دارد,نه,راه,پیش Icana

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، مرتضی صفاری نطنزی  رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها از شرایط فعلی ترسیده‌اند گفت: به نظر می‌رسد که آمریکایی‌ها نتوانستند از سیاست فشار حداکثری به ایران نتیجه بگیرند و اکنون در شرایطی هستند که نشان می‌دهد آنها خیلی ترسیده‌اند.

وی در تحلیل رفتارها و اظهارات اخیر مقامات آمریکایی گفت: سیاست آمریکایی‌ها فشار حداکثری به ایران بود که از آن نتیجه مثبتی نگرفتند. لذا امروز با سوالات افکار عمومی درباره دلیل این سیاست مواجه‌اند. یک سال از خروج ترامپ از برجام می‌گذرد. نه تنها سیاست فشار به ایران نتیجه نداشته که حتی نتوانستند ایران را به میز مذاکره کشانده و امتیاز بگیرند.

وی افزود: اکنون مقامات آمریکا در شرایطی قرار گرفته که نه راه پس و نه راه پیش دارند. از یک طرف با یک سری ادعاهای بی پاسخ مواجه‌اند و از یک طرف نمی‌خواهند در منطقه بحران و درگیری ایجاد شود چون می‌دانند که به نفعشان نخواهد بود.

صفاری نطنزی در ادامه توضیح داد: در چنین شرایطی مقامات آمریکایی از یک طرف بحث فشار مضاعف را مطرح کرده و از طرفی نمی‌خواهند که اتفاقی در منطقه بیفتد. آنها به دنبال ایجاد روزنه‌ای هستند تا به صورت آبرومندانه بتوانند با ایران کنار آیند. البته که به نظر جمهوری اسلامی ایران کنار آمدن با این افراد مناسب نیست. چون آنها مورد اعتماد و اتکاء نیستند که با آنها مذاکره شود.

به گزارش ایسنا این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: سفر اخیر مقامات آمریکایی در منطقه و اروپا هم در این راستا ارزیابی می‌شود که به خیال آنها ایران متقاعد شده و کوتاه بیاید و اینکه در منطقه تنش و درگیری ایجاد نشود حال اینکه خودشان عامل تنش هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet