هدر موبایل
1398/02/31 12:30:24
سرویس اجتماعی
امینی فرد:

الکترونیک شدن نسخ راهکار حل تجویز بی رویه دارو/ رابطه مالی میان پزشک و داروخانه فراگیر نیست

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس پیشگیری از تجویز بی رویه دارو را نیازمند الکترونیک شدن نسخ دانست و گفت: رابطه مالی میان پزشک و داروخانه فراگیر و سیستماتیک نیست.
الکترونیک شدن نسخ راهکار حل تجویز بی رویه دارو/ رابطه مالی میان پزشک و داروخانه فراگیر نیست نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس پیشگیری از تجویز بی رویه دارو را نیازمند الکترونیک شدن نسخ دانست و گفت: رابطه مالی میان پزشک و داروخانه فراگیر و سیستماتیک نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201903109229433136.jpg الکترونیک,شدن,نسخ,راهکار,حل,تجویز,بی,رویه,دارو/,رابطه,مالی,میان,پزشک,و,داروخانه,,فراگیر,نیست Icana

محمد نعیم امینی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد مصرف بالای آنتی بیوتیک ها در کشور، گفت: تجویز منطقی داروها و برچیده شدن نسخه های عادی مستلزم الکترونیک شدن نظام تجویز نسخ، اجرای پرونده الکترونیک سلامت و الکترونیک کردن دفترچه های درمان است.

تجویز داروها باید بر اساس راهنمای بالینی باشد

نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تجویز داروها باید بر اساس راهنمای بالینی باشد، افزود: با انجام چنین اقداماتی می توان از تجویز بی رویه دارو جلوگیری کرد.

وی تجویز منطقی دارو را نیازمند توجه به برخی الزامات، پیش فرض ها و پیش نیازها دانست و ادامه داد: نظام سلامت با مشکلات جدی مواجه است یعنی بیماران به هر پزشکی مراجعه می کنند و ممکن است چندین مراجعه برای یک بیماری و تجویزهای متعدد انجام شود و از سویی نظارت مناسبی بر تجویز دارو صورت نمی گیرد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه تجویز بی‌رویه دارو بار مالی زیادی را به نظام سلامت تحمیل می کند و اگر راهنمای بالینی اجرا شود هزینه ها کاهش می یابد در واقع چنانچه پزشک خانواده و سیستم ارجاع که بر اساس آن تعداد مشخصی از جمعیت به یک پزشک واگذار می شود عملیاتی شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

رابطه مالی میان پزشک و داروخانه به صورت محدود است/ فراگیر، سیستماتیک و هدفمند نیست

نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی در مورد برخی اظهارنظرها مبنی بر وجود رابطه مالی میان پزشکان با داروخانه ها، گفت: ممکن است موارد محدودی وجود داشته باشد اما فراگیر، سیستماتیک و هدفمند نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet