هدر موبایل
1398/02/31 16:25:33
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

سیاست نباید به آموزش و پرورش راه پیدا کند

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه ما نیازمند افراد شایسته برای اداره حوزه آموزشی کشور هستیم تاکیدکردکه باید با افرادی که با دیدگاه سیاسی مانع از جذب افراد توانمند در آموزش و پرورش شده‌اند به طور جدی برخورد شود.
سیاست نباید به آموزش و پرورش راه پیدا کند نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه ما نیازمند افراد شایسته برای اداره حوزه آموزشی کشور هستیم تاکیدکردکه باید با افرادی که با دیدگاه سیاسی مانع از جذب افراد توانمند در آموزش و پرورش شده‌اند به طور جدی برخورد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108661143983.jpg سیاست,نباید,به,آموزش,و,پرورش,راه,پیدا,کند Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد اظهارنظر معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر اینکه دیدگاه‌های سیاسی و نگرش‌های غلط باعث شده که آموزش و پرورش نتواند افراد توانمند را جذب کند، گفت: این موضوع باید ثابت شود که چه افرادی با این دیدگاه در جذب افراد توانمند دخالت کرده‌اند، ضمن اینکه باید در این مورد شفاف‌سازی کنند که این ممانعت از جانب نمایندگان مجلس یا دولت بوده است.

دخالت سیاسیون در بکارگیری نیروهای آموزش و پرورش امری مذموم است

نماینده مردم چالوس، کلاردشت و نوشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر وجود چنین افرادی صحت داشته باشد که با این نوع دیدگاه مانع از جذب افراد توانمند شده‌اند و باعث شده‌اند در بکارگیری نیروها از شایسته‌سالاری فاصله گرفته شود، امری مذموم بوده و حتما باید بررسی شده و با آنها به طور جدی برخورد شود.

وی تصریح کرد: ما نیازمند افراد شایسته برای اداره حوزه آموزشی کشور هستیم، نه اینکه از ظرفیت سیاستمداران برای حوزه‌های مختلف استفاده کنیم، بنابراین سیاسیون باید تنها در مورد سیاست اظهارنظر کنند و سایر حوزه‌ها باید توسط افرادی که دارای تخصص مرتبط هستند، اداره شوند.

وزیر آموزش و پرورش باید در مورد انتخاب مدیران ضعیف پاسخگو باشد

این نماینده مجلس در دوره دهم، یادآور شد: ممکن است در انتصاب برخی افراد که توسط وزیر در آموزش و پرورش صورت گرفته، تعدادی افراد ضعیف هم وجود داشته باشند، اما این موضوع در حوزه اختیارات وزیر قرار دارد و چنانچه افراد ضعیف فاقد تخصص را بکار بگیرد که کارایی لازم را نداشته باشند با وی برخورد خواهیم کرد.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما در رابطه با وزارت آموزش و پرورش راه تعامل را در پیش می‌گیریم و مواردی که از وجود ضعف در بخش‌هایی از این وزارتخانه با ارائه مستنداتی گزارش شود را نیز پیگیری می‌کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet