هدر موبایل
1398/02/31 15:34:11
سرویس دیگر رسانه‌ها
اینستاملت گزارش می کند:

بازار ارز زیر سایه حباب های دلار / ویرانه های آشفته بازار مسکن بر سر زندگی مردم

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
بازار ارز زیر سایه حباب های دلار / ویرانه های آشفته بازار مسکن بر سر زندگی مردم اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106429775457.jpg بازار,ارز,زیر,سایه,حباب,های,دلار,/,ویرانه,های,آشفته,بازار,مسکن,بر,سر,زندگی,مردم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

صفحه اینستاگرام دکتر علی لاریجانی  عکس زیر را منتشر کرده است.

 

علی مطهری یادداشت خود در روزنامه ایران را به اشتراک گذاشته است.
اولویت‌های باقی مانده دولت
امــروز بیست‌و‌نهم اردیبهشــت ســالگرد انتخابــات ریاســت جمهــوری ســال‌نود‌و‌شش اســت. روشــن اســت کــه آقــای روحانی رئیس جمهوری در دو سال گذشــته نتوانســته اســت به بسیاری از وعده هــای خــود در زمینه هــای اقتصادی و سیاســی عمــل کند. ولی ریشــه ایــن خلــف وعدهه هــا گذشــته از برخــی سســتی‌ها در اراده و عــدم شجاعت لازم در برخورد با موانع داخلی، فقدان اتحاد میان دو بخش حاکمیت بوده اســت. همه می دانیم که بخشــی از حاکمیــت از روز اول توافــق برجام مصمم بــود که این توافق اجرا نشود و شکوفایی اقتصادی تحقق نیابد و بالاخره به هدف خود هم رســید. اما بهتر است گذشته‌ها را رها کنیم و ببینیم برای آینده چه باید کرد. اکنون امریکا و اسرائیل با حداکثر توان خود به دنبال شکست انقلاب اسلامی هستند، آنان امیدوارند که تحریم‌ها و فشارهای مالی و بانکی وارده به ایران مردم را در مقابل حکومت قراردهد و جمهوری اسلامی از درون متلاشی شود، غافل از آن‌که رشد اجتماعی و سیاسی مردم ایران که در طول چهل سال گذشته ارتقای چشمگیری پیدا کرده است، مانع تحقق این آرزوی امریکا و اســرائیل است. وظیفه اول دولت، مجلس و قوه قضائیه و سیاســیون کشــور اتحــاد و یکصدایی و پرهیز از انتقام‌گیری‌های سیاســی اســت. امــا دولت در این نبرد اقتصادی در طلیعه لشکر اســلام و ایران قرار دارد و باید کارهایــی را در اولویت قرار دهد. از جمله این کارها این اســت که یک حداقلی از نیازهای خانواده‌های کم درآمد و متوسط به کالاهای اساسی را از طریق کوپن یا کالابرگ تأمین کند. این کار دو حسن دارد؛ یکی اینکه نگرانی بسیاری از خانواده ها برطرف می شــود و دیگر اینکه دشــمن در می یابد ایران خــود را برای یک مقاومت درازمدت و فرسایشــی آماده کرده است. اقدام دیگــری که دولــت باید انجام دهد این اســت کــه روابط خود را بــا کشــورهای عربی که با بهانه‌های بعضا واهی به سردی گراییده است بهبود بخشد.

غلامرضا تاجگردون  گزارش تصویری به مناسبت روز اهداء عضو منتشر کرده است

علی اصغر یوسف نژاد ویدئوی تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس خطاب به رییس جمهور را به اشتراک گذاشته است.

 

فریده اولادقباد مطلب زیر را منتشر کرده است:

حضور بانک صادرات ایران در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به مفهوم داشتن دغدغه فرهنگی است

فریده اولاد قباد، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از غرفه بانک صادرات ایران در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم واقع در مصلی بزرگ امام خمینی (ره)‌ بازدید کرد.
فریده اولادقباد در جریان این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی بانک صادرات ایران، با اشاره به نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، گفت: یکی از راهکارهای دیپلماسی فرهنگی، دیپلماسی قرآنی است. به همین خاطر است که رایزن‌های فرهنگی کشورمان در کشورهای مسلمان و غیرمسلمان خواستار برگزاری این دست نمایشگاه‌ها در آن کشورها هستند. باید برای اشاعه دین اسلام و گسترش سبک زندگی ایرانی- اسلامی، نمایشگاه‌های قرآنی را در نقاط مختلف جهان برگزار کنیم.

وی استقبال مردم از نمایشگاه قرآن کریم را مناسب ارزیابی کرد و افزود: برپایی نمایشگاه قرآن کریم راهی برای مقابله با جنگ فرهنگی است. ما باید با استفاده از ظرفیت‌های قرآنی و فرهنگی، فرزندان خود را به سمت فرهنگ اصیل اسلامی سوق دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید بستری فراهم شود تا جوانان ما درک درستی از مفاهیم قرآنی داشته باشند و آن را سرلوحه خود قرار داده و به سبک زندگی اسلامی برسند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی لازمه دستیابی به این آرمان‌ها و اهداف را مشارکت بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی دانست و خاطرنشان کرد: هنگامی که بانک صادرات ایران از نمایشگاه قرآن کریم حمایت می‌کند، یعنی دغدغه فرهنگی دارد. این کار بانک صادرات که در برگزاری نمایشگاه قرآنی حضور پیدا می‌کند، بسیار خوب است و باعث تشویق و ترغیب سایر بخش‌های خصوصی خواهد شد.

اولادقباد از بانک صادرات ایران برای حمایت از نمایشگاه قرآن کریم تشکر کرد و گفت: امیدوارم سایر بخش‌ها هم وارد این فضا شوند تا فرزندانی صالح، سالم و در یک جامعه ایمن تربیت کنیم.

روح الله حضرت پور مطلب زیر را منتشر کرده است.

محمود صادقی عکس زیر را از متن توئیت خود به اشتراک گذاشته است.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است.

فریدون حسنوند عکس زیر را منتشر کرده است.

 

محمد دامادی مطلب زیر را منتشر کرده است.

مردم در انتظار ساماندهی بازار مسکن/وزارت راه اقدام کند

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان وزارت راه و شهرسازی در نشست های اخیر کمیسیون عمران مجلس، اعلام کرده اند که برای ساماندهی این حوزه، طرح جامع مسکن تدوین شده است اما متأسفانه تاکنون من نشانه ای از تدوین و اجرای این طرح ندیده ام.
سوال:بسته پیشنهادی وزارت راه برای ساماندهی بازار مسکن نتیجه بخش نیست
وی با اشاره به طراحی بسته پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی حوزه اجاره و خرید و فروش مسکن، گفت: نتیجه این بسته کاملا مشخص است، زیرا به نظر من اجرای بسته نتیجه مثبتی به دنبال نخواهد داشت.
سوال:وزیر راه و شهرسازی ساختار مدیریتی داخل وزارتخانه را اصلاح کند
دامادی ادامه داد: اولویت نخست وزیر راه و شهرسازی برای اجرای برنامه ها و سیاست ها، اصلاح ساختار مدیریتی در داخل این وزارتخانه است، در شرایط کنونی برای حوزه مسکن چندین معاونت در وزارتخانه وجود دارد و عملا مدیریت و اجرای واحدی در وزارتخانه وجود ندارد.
سوال:وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به آشفته بازار مسکن پاسخگو باشد
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: وزارت راه و شهرسازی باید پاسخگو باشد که چه اقدام برای کنترل قیمت مسکن در کشور صورت داده است، مردم در شرایط کنونی منتظر یک اقدام عملیاتی از سوی وزارتخانه هستند، اما تنها مسئولان به ارائه برنامه اکتفا می کنند.
سوال:وزارت راه درک درستی از وضعیت فعلی بازار مسکن و وضعیت اقتصادی مردم ندارد
وی با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای ارائه تسهیلات 160 میلیون تومانی خرید مسکن، گفت: این برنامه ریزی نشان می دهد که وزارتخانه درک درستی از وضعیت فعلی بازار مسکن و وضعیت اقتصادی مردم ندارد، این سوال مطرح می شود که یک زوج با اعتباری حدود 300 میلیون تومان در کجای تهران می توانند خانه خریداری کنند.
عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: به نظر من با استراتژی کنونی وزارت راه و شهرسازی، بازار مسکن همچنان ملتهب خواهد بود و نمی توان به ثبات و کاهش مشکلات این حوزه امیدی داشت

 

سید فرید موسوی عکس زیر را منتشر کرده است.

 

عباسعلی پوربافرانی مطلب زیر را منتشر کرده است.


با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
مدتی پیش طرح تشکیل اصفهان شمالی شامل شهرستان های کاشان و چند شهرستان دیگر و همچنین شهرستان های نایین و خور و بیابانک مطرح و موضع گیری های مختلفی در خصوص آن مطرح شد اخیرا این طرح در کمیسیون شوراها بحث شده که منجر به تایید اولیه می گردد با اعتراض اینجانب و برخی نمایندگان به کمیسیون ذیربط مجددا طرح در کمیته فرعی کمیسیون مطرح گردید که با دفاع اینجانب مقرر گردید نام نایین و خور و بیابانک از طرح حذف شود ( توضیحات صوتی در فایل را عزیزان استماع فرمایند)
با توجه به توضیحات اینجانب و اینکه این طرح یک موضوع مهم در تاریخ نایین و خور و بیابنک تلقی میشود ((فارغ از اینکه این طرح در آینده با چه سرنوشتی روبرو خواهد شد اعم از خارج شدن از دستور ، عدم تصویب و سایر موارد )) با عنایت به اینکه در تاریخ و سوابق طرح هر گونه تصمیم گیری و اظهار نظر ثبت خواهد شدد و به منظور استفاده از خرد جمعی و اظهار نظرها مراتب جهت استحضار تقدیم می گردد.
لذا از همه صاحب نظران دعوت می شود نظرات خود را جهت جمع بندی و در صورت نیاز ارائه در جلسه کمیسیون از طریق دفاتر تهران ، نایین و خور و بیابانک و یا فکس ، شبکه های ارتباطی یا سایت اینجانب منعکس فرمایند .
ضمنا از همه فعالین فضای مجازی نیز درخواست میشود نسبت به نشر موضوع برای استفاده بیشتر از نظرات صاحب نظران اقدام نمایند
والعاقبه للمتقین
عباسعلی پوربافرانی
نماینده مردم شریف شهرستان های نایین و خور و بیابانک

امیرخجسته ویدئوی نطق میان دستور خود را منتشر کرده است.

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet