هدر موبایل
1398/02/31 16:09:09
سرویس اجتماعی
یوسفیان ملا:

رئیس دستگاه قضا شعب تخصصی در محاکم را احیا کرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه حجت الاسلام رئیسی تمامی نقاط فراموش شده در دادگستری‌ها را احیا کرد،گفت: احیا شعب تخصصی در دادگاه‌ها ضرورتی انکارناپذیر است.
رئیس دستگاه قضا شعب تخصصی در محاکم را احیا کرد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه حجت الاسلام رئیسی تمامی نقاط فراموش شده در دادگستری‌ها را احیا کرد،گفت: احیا شعب تخصصی در دادگاه‌ها ضرورتی انکارناپذیر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903108858459628.jpg رئیس,دستگاه,قضا,شعب,تخصصی,در,محاکم,را,احیا,کرد Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با احیا شعب تخصصی در مراجع قضایی گفت: همانگونه که پزشک‌ها تخصص‌های مختلفی دارند و برای نتیجه‌گیری بهتر باید نزد پزشک مربوطه رفت، در دادگاه‌ها نیز به همین صورت است و ایجاد محاکم تخصصی و شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده‌ها  ضرورتی انکارناپذیر است.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: تخصص گرایی باعث می‌شود طبیب و یا قاضی در تخصص خودش محدود شود و تجارب مختلفی را در حوزه مربوطه کسب کند. نمی‌توان انتظار داشت که قضات ما در همه رشته‌ها و شاخه‌های تخصصی علوم مختلف، دارای تبحر و دانش کافی باشند. لذا تشکیل شعب تخصصی بسیار لازم است.

یوسفیان ملا  تصریح کرد: تخصص گرایی در شعب رسیدگی به پرونده‌ها باعث می‌شود، قاضی تجارب کافی از جوانب پرونده‌ها کسب کرده و در زمان کوتاه و با دقت بسیار زیاد به پرونده‌ها رسیدگی کند. گفتنی است که استفاده از شعب تخصصی دادگاه‌ها در گذشته نیز وجود داشته است، اما به مرور زمان کمرنگ شده و به فراموشی سپرده شد.

حجت الاسلام رئیسی تمامی نقاط فراموش شده در دادگستری‌ها را احیا کرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه حجت الاسلام رئیسی تمامی نقاط فراموش شده را مجدداً در دادگستری‌ها احیا کرد، افزود: استفاده از شعب تخصصی مورد استقبال قضات‌ نیز هست، از طرفی قانون اساسی هم کاملا تخصصی کار کرده و وظایف تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها را به صورت تخصصی تفکیک و مجزا کرده است./

پایان پیام  

خبرنگار: محمد مقدم فر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet