هدر موبایل
1398/02/31 16:22:14
سرویس اجتماعی
لاهوتی:

شهردار تهران باید روی ریل‌گذاری قالیباف حرکت کند

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس، بابیان‌اینکه شهرداری در دوره مدیریت دوازده ساله شهری سابق گام‌های بلندی را برداشت که دامنه آن بسیار گسترده بود به حناچی توصیه کرد تا در جهت رفع مشکلات حوزه شهری تلاش کند در سال‌های آینده این حرکت را تکمیل کند.
شهردار تهران باید روی ریل‌گذاری قالیباف حرکت کند رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس، بابیان‌اینکه شهرداری در دوره مدیریت دوازده ساله شهری سابق گام‌های بلندی را برداشت که دامنه آن بسیار گسترده بود به حناچی توصیه کرد تا در جهت رفع مشکلات حوزه شهری تلاش کند در سال‌های آینده این حرکت را تکمیل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108865509661.jpg شهردار,تهران,باید,روی,ریل‌گذاری,قالیباف,حرکت,کند Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارنظر رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران مبنی بر اینکه حناچی هنوز به ماموریت‌های دستاورد‌محور دست نیافته است، گفت: آقای حناچی بدو ورود به شهرداری اقدامات ارزنده‌ای را در حوزه شهری انجام داد که دور از انصاف است آنها را نادیده بگیریم، اما شهرداری در دوره مدیریت دوازده ساله شهری سابق گام‌های بلندی را برداشت که دامنه آن بسیار گسترده بود.

شهرداری تهران باید زمان تردد بین متروها را کاهش دهد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شهردار تهران باید تلاش کند که در سال‌های آینده این حرکتی که در دوره فعالیت شهردار سابق آغاز شده است را تکمیل کند، کما اینکه کار متروسازی در آن دوره از مدیریت شهری تقریبا به اتمام رسید و وظیفه مدیریت شهری کنونی است که برای ارتقای این حوزه زمان تردد بین متروها را کاهش دهد.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون متوسط زمان حرکت متروها هشت تا دوازده دقیقه است و ظرفیتی که در زمان فعالیت مدیریت دوازده ساله شهری سابق ایجاد شده، اجازه کاهش این مدت زمان تا دو دقیقه را هم می‌دهد، بنابراین باید شهردار تهران در جهت رسیدن به این مهم تلاش کند.

سالانه 3هزار نفر در حوادث مرتبط با تردد در تهران جان خود را از دست می‌دهند

لاهوتی خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است بهبود وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی مهم‌ترین موضوع حوزه شهری است، چرا که سالانه 3هزار انسان در رابطه با حوادث مرتبط با تردد در تهران جان خود را از دست می‌دهند که رفع این معضل نیز در گروی توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی است.

شهرداری انجام 75 درصدجابجایی‌ها توسط حمل و نقل عمومی را هدف‌گذاری کند

وی افزود: ما باید به جایی برسیم که 75 درصد جابجایی‌ها در تهران توسط حمل و نقل عمومی صورت بگیرد و 25 درصد هم با خودروهای شخصی انجام شود که تحقق این مهم نیز تنها از طریق حرف زدن امکانپذیر نیست و لازم است به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که مردم حمل و نقل مطمئنی داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: مردم باید بتوانند همزمان با خروج از منزل خود برآورد کنند چه مدت زمانی طول می‌کشد تا با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به مقصد برسند که در این صورت به طور قطع از وسیله شخصی استفاده نخواهد کرد.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کاهش حجم ترافیک و آلودگی هوا در پایتخت که باعث عذاب مردم شده است از اهمیت بسزایی برخوردار است، از سوی دیگر شهرداری تهران باید زلزله‌خیز بودن تهران را نیز در نظر داشته باشد و از بروز حادثه‌های احتمالی غافل نشود، بنابراین لازم است این شهر را مورد آسیب‌شناسی قرار دهد و از همین الان برای مواجهه با بلایای طبیعی آمادگی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet