هدر موبایل
1398/02/31 16:18:48
سرویس فرهنگی
فلاحتی:

هیچ مدرسه‌ای حق گذاشتن پیش شرط و آزمون ورودی برای ثبت نام را ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برگزاری هر نوع آزمون برای ورود دانش آموزان به مدارس دولتی و غیر دولتی ممنوع است و پیش شرط یا آزمون ورودی منطق قانونی ندارد.
هیچ مدرسه‌ای حق گذاشتن پیش شرط و آزمون ورودی برای ثبت نام را ندارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برگزاری هر نوع آزمون برای ورود دانش آموزان به مدارس دولتی و غیر دولتی ممنوع است و پیش شرط یا آزمون ورودی منطق قانونی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105948399313.jpg هیچ,مدرسه‌ای,حق,گذاشتن,پیش,شرط,و,آزمون,ورودی,برای,ثبت,نام,را,ندارد Icana

فرهاد فلاحتی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری آزمون ورودی در مدارس غیردولتی گفت: برگزاری هر نوع آزمون برای ورود دانش‌آموزان به مدارس، غیر از مدارسی که روال خاص خود را دارند، برای ورود به مدارس دولتی و غیر دولتی ممنوع است و هیچ قانونی در این مسئله نداریم.

بازرسی ادارات کل در برخورد با مدارس متخلف باید فعال شود تا خانواده‌ها دچار مشکل نشوند‌

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر آموزش و پرورش و مسئولان بارها اعلام کردند که هیچ مدرسه‌ای حق برگزاری آزمون و هیچ پیش شرطی را ندارد و هر دانش‌آموزی که شرایط خاص ثبت نام را در منطقه خود داشته باشد، می‌تواند در مدرسه مورد دلخواه خود ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهد.

مسئولان آموزش و پرورش با مدارس خاطی برخورد کنند

وی با تاکید بر اینکه مدارسی که آزمون ورودی برگزار می‌کنند نیاز به برخورد دارند ادامه داد: برخی از تابلوها را در سطح تهران می‌بینم که تبلیغات درباره پیش ثبت نام کردند درحالی‌که پیش ثبت نام هرگز معنی ندارد چراکه ثبت نام مدارس را داریم و کسانی که شرایط ثبت نام را دارند و ظرفیت نیز وجود دارد باید ثبت نام کنند بنابراین مسئولان آموزش و پرورش باید پیگیری و برخورد بیشتری کنند تا حقی از دانش‌آموزی ضایع نشود.

بازرسی ادارات کل در برخورد با مدارس متخلف باید فعال شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بازرسی ادارات کل باید فعال شود اظهار داشت: مدارس نباید هیچ شرطی بگذارند تا خانواده‌ها را دچار مشکل کنند به همین دلیل بازرسی ادارات کل و وزارتخانه باید فعال شود چراکه درحال‌حاضر فصل امتحانات است و فرصت کافی برای این کار وجود دارد و به محض گزارش‌دهی برخورد جدی صورت گیرد در این شرایط بسیار راحت این موضوع جمع می‌شود.

شرط معدل و یا آزمون هیچ منطق قانونی ندارد

فلاحتی با تاکید بر اینکه هیچ مدرسه‌ای چه دولتی و چه غیردولتی حق گداشتن شرایط خاص برای ورود دانش‌آموزان را ندارند گفت: شرط معدل و یا آزمون هیچ منطق قانونی ندارد و دانش‌آموز در هر مدرسه‌ای که صلاح بداند باید ثبت نام کند اما مدارس خاص مثل مدارس نمونه و تیزهوشان تابع قوانین خاص خود هستند و آزمون سراسری برگزار می‌شود و زمان و موقعیت روشنی دارد.

آموزش و پرورش در حذف آزمون مدارس خاص کوتاهی کرد

وی عنوان کرد: البته وزیر آموزش و پرورش قول داده بود که این مدارس نیز بدون آزمون باشد و باید به سمت حذف آن برویم اما متاسفانه در این قضیه کوتاهی‌هایی از سمت وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت و نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند و مسیر درست همان راهی بود که وزیر می‌رفت یعنی حذف تمام آزمون‌ها برای تمام مدارس خاص و ترکیب همه مدارس با یکدیگر.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: ما باید فقط دو نوع مدارس داشته باشیم که دولتی و غیرانتفاعی است و هر دو نیز تابع شرایط خاص خودش است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet