هدر موبایل
1398/02/31 16:24:10
سرویس اجتماعی
ناعادلانه بودن توزیع تخت‌های بیمارستانی

بیش از 2 هزار تخت تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس توزیع تخت های بیمارستانی را در کشور ناعادلانه دانست و گفت: انتظار می رود وزارت بهداشت تا پایان سال قول راه اندازی بیش از ۲ هزار تخت بیمارستانی را عملی کند.
بیش از 2 هزار تخت تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس توزیع تخت های بیمارستانی را در کشور ناعادلانه دانست و گفت: انتظار می رود وزارت بهداشت تا پایان سال قول راه اندازی بیش از 2 هزار تخت بیمارستانی را عملی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/46537.jpg بیش,از,2,هزار,تخت,تا,پایان,سال,راه‌اندازی,می‌شود Icana

احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه به لحاظ شاخص‌های بهداشت ودرمان حتی عقب‌تر از کشورهای همسایه هستیم، گفت: نسبت تخت بیمارستانی به بیمار بسیار نامطلوب و در واقع 1.9 درصد به ازای هر هزار نفر جمعیت و بسیار پایین تر از سایر کشورها است.

توزیع تخت های بیمارستانی ناعادلانه است

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، توزیع تخت بیمارستانی را در کشور بسیار ناعادلانه خواند و افزود:  به صورت جدی می طلبد در مسیر احداث بیمارستان و در اختیار قرار دادن خدمات درمانی مطلوب تر به مردم مناطق محروم گام برداشت.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه کمبود تخت بیمارستانی خدمات رسانی نامطلوب به بیماران را به دنبال دارد، گفت: متاسفانه بیماران در شهرستان های محروم به دلیل کمبود تخت و کمبود امکانات درمانی مجبور هستند برای درمان به مرکز استان یا استان های مجاور مراجعه کنند که هزینه های ناخواسته زیادی را بر گُرده  آنها تحمیل می کند.

حمزه افزود: از سویی ازدحام جمعیت در مراکز درمانی استان ها مشکلات زیادی را برای کادر درمان به وجود می آورد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عملکرد دولت تدبیر و امید در افزایش تخت های بیمارستانی مناسب بوده است، تصریح کرد: نزدیک به 20 هزار تخت بیمارستانی به تخت های بیمارستانی افزوده شده این در حالی است که در گذشته تعداد تخت ها نزدیک به 80 هزار تخت بود.

وی یادآور شد: انتظار می رود تا پایان سال 98 وزارت بهداشت قول خود در رابطه با راه اندازی بیش از دو هزار تخت بیمارستانی را عملی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet