هدر موبایل
1398/02/31 16:38:56
سرویس صحن
پزشکیان در پاسخ به تذکر فاطمه حسینی:

کمیسیون قضایی مواد الحاقی به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی را تجمیع و بررسی کند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پی درخواست فاطمه حسینی نماینده تهران گفت: کمیسیون قضایی مواد الحاقی به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی را تجمیع و بررسی کند.
کمیسیون قضایی مواد الحاقی به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی را تجمیع و بررسی کند نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پی درخواست فاطمه حسینی نماینده تهران گفت: کمیسیون قضایی مواد الحاقی به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی را تجمیع و بررسی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108436798338.jpg کمیسیون,قضایی,مواد,الحاقی,به,طرح,تشدید,مجازات,اسیدپاشی,را,تجمیع,و,بررسی,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه حسینی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 31 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری با استناد به ماده 159 آئین نامه داخلی مجلس، گفت: براساس ماده 159 آئین نامه داخلی مجلس طرح ها و لوایح یک فوریتی پس از تصویب فوریت به کمیسیون های اصلی و فرعی ارجاع می شوند تا خارج از نوبت مورد بررسی قرار گیرند، همچنین گزارش کمیسیون ها در مورد طرح ها و لوایح حداقل 48 ساعت قبل از موقع طرح در مجلس چاپ و میان نمایندگان توزیع می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس ماده 159 و 143 آئین نامه داخلی مجلس در هنگام بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی یکی از همکاران به درستی در خصوص تبصره الحاقی به ماده یک طرح فوق تذکر داده و ایرادی را وارد دانستند. این ایراد مبنی بر این است که طرح فوق کمتر از 12 ساعت به چاپ رسیده لذا باید به نمایندگان مهلت طرح نظرات خودشان را در مورد طرح داده شود.

وی ادامه داد: از آنجا که هیات رئیسه پذیرفت که تبصره الحاقی به ماده یک طرح قانون تشدید مجازات اسیدپاشی به کمیسیون ارجاع شود در رابطه با تبصره الحاقی به ماده 5 این طرح نیز همان نظر و تصمیم اعمال شود.

همچنین مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: اگر کمیسیون قضایی و حقوقی موافق باشد با توجه به اینکه 12 ساعت از زمان چاپ گزارش یا طرح فوق نگذشته است تبصره الحاقی به ماده 5 آن نیز به کمیسیون ارجاع شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet