هدر موبایل
1398/02/31 17:22:51
سرویس صحن
در صحن علنی مطرح شد:

تأکید پژمانفر و مطهری نسبت به مراقبت از زبان فارسی

پس از تذکر پژمانفر در خصوص برخی انحرافات در کلمات فارسی و تأکید بر لزوم مراقبت در این خصوص، علی مطهری نیز از رواج یافتن کلمات لاتین در زبان فارسی انتقاد کرد.
تأکید پژمانفر و مطهری نسبت به مراقبت از زبان فارسی پس از تذکر پژمانفر در خصوص برخی انحرافات در کلمات فارسی و تأکید بر لزوم مراقبت در این خصوص، علی مطهری نیز از رواج یافتن کلمات لاتین در زبان فارسی انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707102874450547.jpg تأکید,پژمانفر,و,مطهری,نسبت,به,مراقبت,از,زبان,فارسی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،نصرالله پژمانفر در نشست علنی عصر امروز (سه‌شنبه، 31 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: به نمایندگان مجلس، کارگزاران دولت و مردم شریف در ارتباط با حمایت از ایتام تذکر می‌دهم زیرا کودکانی بدون حمایت در کشور وجود دارند که با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و حضور در ماه مبارک رمضان، اقتضاء می‌کند این افراد را تحت پوشش قرار دهیم و یکی از بزرگترین کارها این است که به سفره‌های آنها رونق دهیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت بحث زبان فارسی و لزوم مراقبت از آن افزود: گاه دیده شده بچه‌ها حتی در یک صفحه مطلبی که می‌نویسند، پر از غلط املایی و انشایی است که قابل فهم نیست و این امر یک ایراد اساسی است.

وی ادامه داد: کلمات در فضای مجازی منحرف شده و به صورت نابه‌جا استفاده می‌شود لذا با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری  مسئولان ذیربط باید در این خصوص مراقبت کنند و صدا و سیما باید در این زمینه ورود جدی داشته باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیل‌های اخیر در منطقه کلات تصریح کرد: چند روز پیش در کلات سیل آمد و در دو روز آینده نیز پیش‌بینی بارش‌های شدید شده است لذا لازم است دولت به این موضوع توجه جدی داشته باشد چرا که کلات یک منطقه کوهستانی است و به دلیل عدم رعایت آبخیزداری و آبخوان‌داری، مردم دچار مشکل جدی شده‌اند و کوچ شدید از کلات به سمت مشهد صورت گرفته است.

علی مطهری در پاسخ به تذکر وی گفت: بحث زبان فارسی مطلب مهمی است که مسئولیت صدا و سیما و مطبوعات در این میان سنگین است زیرا کلمات لاتین به شدت رواج یافته  و باید اصلاح شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet