هدر موبایل
1398/03/02 17:18:00
سرویس اقتصادی
علوی:

شرکت‌های پیمانکاری در آستانه تعطیلی؛ قیر رایگان در اختیار پروژه های عمرانی قرار گیرد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی مهم ترین دغدغه پیمانکاران پروژه های عمرانی، تأمین قیر برای اجرای پروژه ها است، از این رو دولت باید در جهت تأمین قیر رایگان برای تداوم پروژه های عمرانی اقدام کند.
شرکت‌های پیمانکاری در آستانه تعطیلی؛ قیر رایگان در اختیار پروژه های عمرانی قرار گیرد نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی مهم ترین دغدغه پیمانکاران پروژه های عمرانی، تأمین قیر برای اجرای پروژه ها است، از این رو دولت باید در جهت تأمین قیر رایگان برای تداوم پروژه های عمرانی اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106847751876.jpg شرکت‌های,پیمانکاری,در,آستانه,تعطیلی؛,قیر,رایگان,در,اختیار,پروژه,های,عمرانی,قرار,گیرد Icana

سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت بحرانی پیمانکاران و توقف اجرای پروژه های عمرانی در کشور، گفت: در شرایط کنونی پیمانکاران با مشکلات بسیاری برای تداوم اجرای پروژه ها مواجه هستند، در یک سال اخیر با افزایش نرخ ارز و گرانی تجهیزات عمرانی، عملا پیمانکاران توان اجرای پروژه ها را از دست داده اند.

راه جاده روستایی

قیر رایگان در اختیار پیمانکاران پروژه های عمرانی قرار گیرد

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی مهم ترین دغدغه پیمانکاران پروژه های عمرانی، تأمین قیر برای اجرای پروژه ها است، از این رو دولت و وزارت راه و شهرسازی باید در جهت تأمین قیر رایگان برای تداوم پروژه های عمرانی اقدام کند.

بیش از 65 هزار پروژه عمرانی در کشور در حال اجرا است

در شرایط کنونی بیش از 65 هزار پروژه عمرانی در کشور در حال اجرا است که از این تعداد بیش از 5 هزار پروژه ملی و 60 هزار پروژه استانی است

علوی افزود: در شرایط کنونی بیش از 65 هزار پروژه عمرانی در کشور در حال اجرا است که از این تعداد بیش از 5 هزار پروژه ملی و 60 هزار پروژه استانی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بر اساس گزارش های واصله، اجرای تمام پروژه های عمرانی به منابع قابل توجهیاعتبار و بودجه نیاز دارد، از این رو با روند کنونی تکمیل پروژه ها چندین دهه طول می کشد.

ضرورت واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی

وی تصریح کرد: به نظر من بهترین راه کار برای اجرای پروژه های عمرانی در کشور، واگذاری آن ها به بخش خصوصی است، از این رو دولت باید از ظرفیت های مالی و عملیاتی بخش غیردولتی استفاده کامل را ببرد.

فعالیت بیش از 42 هزار شرکت پیمانکاری در کشور/ دولت مشوق لازم برای تداوم فعالیت شرکت ها را ارائه کند

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه در شرایط کنونی بیش از 42 هزار شرکت پیمانکاری در کشور فعال هستند، افزود: امروز این شرکت ها توان ادامه فعالیت را ندارند، از این رو باید مشوق های لازم برای تداوم فعالیت این شرکت ها ارائه شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet