هدر موبایل
1398/03/01 11:30:15
سرویس سیاسی
بروجردی مطرح کرد:

ضرورت اعلام موضع مجمع تشخیص درباره لوایح پالرمو و CFT

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه مجمع تشخیص باید درباره پالرمو و CFT اعلام موضع کند، گفت: اجرای لوایح پیش از اعلام موضع مجمع را نمی‌توان در قالب اختیارات ویژه رئیس‌جمهور تعریف کرد.
ضرورت اعلام موضع مجمع تشخیص درباره لوایح پالرمو و CFT عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه مجمع تشخیص باید درباره پالرمو و CFT اعلام موضع کند، گفت: اجرای لوایح پیش از اعلام موضع مجمع را نمی‌توان در قالب اختیارات ویژه رئیس‌جمهور تعریف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100347602721.jpg ضرورت,اعلام,موضع,مجمع,تشخیص,درباره,لوایح,پالرمو,و,CFT Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته ملی(پالرمو) و الحاق دولت ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم( CFT) را یادآور شد و گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام بنا بر قانون موظف است در مورد این دو لایحه به جهت اختلاف نظر مجلس و شورای نگهبان اعلام نظر کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این لوایح باید مسیر قانونی خود را طی کند و در نهایت خروجی از این مسیر اعلام شود بنابراین مجمع تشخیص نظام باید در مورد لوایح پالرمو و CFT اعلام موضع کند.

وی در ادامه یادآور شد: دولت یا شخص آقای رئیس‌جمهور هم پیش از تعیین تکلیف و اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام به لحاظ قانونی نمی‌تواند این لوایح را به مرحله اجرا درآورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: اجرای لوایح پیش از اعلام موضع مجمع تشخیص مصلحت نظام را نمی‌توان در قالب اختیارات ویژه رئیس‌جمهور تعریف کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet