هدر موبایل
1398/03/01 11:51:42
سرویس سیاسی
نقوی حسینی با اشاره به رد ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگان 3 دوره‌ای:

محدودیت تصدی مسئولیت برای مدیران اجرائی کشور ایجاد شود

عضو هیات رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: اگر برای مدیران اجرائی کشور که فعالیت در آن زمینه نیازمند توان، انرژی و فعالیت شبانه روزی است محدودیت ایجاد شود، شاید اثرگذاری بیشتری داشته باشد.
محدودیت تصدی مسئولیت برای مدیران اجرائی کشور ایجاد شود عضو هیات رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: اگر برای مدیران اجرائی کشور که فعالیت در آن زمینه نیازمند توان، انرژی و فعالیت شبانه روزی است محدودیت ایجاد شود، شاید اثرگذاری بیشتری داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101827199839.jpg محدودیت,تصدی,مسئولیت,برای,مدیران,اجرائی,کشور,ایجاد,شود Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص ایراد شورای نگهبان بر ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگانی که 3 دوره در مجلس بوده‌اند، اظهار داشت: مجلس جای گفت‌وگو، شور و مشورت پیرامون مسائل اساسی کشور است و طبیعتا تجربه و آشنایی با وظایف به کار نمایندگی مجلس شورای اسلامی کمک می‌کند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در قانون اساسی فقط کاندیداتوری روسای جمهور دو دوره‌ای محدود شده است و کاندیداتوری در خبرگان، شوراها و مجلس را محدود نشده، اگر بخواهیم محدودیت بگذاریم خلاف قانون اساسی بوده و آزادی مردم سلب می‌شود.

دوره تصدی مسئولیت مدیران اجرائی محدود شود

وی افزود: اگر برای مدیران اجرائی کشور که فعالیت در آن زمینه نیازمند توان، انرژی و فعالیت شبانه روزی است، محدودیت ایجاد شود، شاید اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

نقوی حسینی ادامه داد: نماینده‌ای که چند دوره در مجلس بوده فضا را بهتر می‌شناسد و ابزار وکالت را بهتر در می‌یابد و با مسائل کشور آشناست و خط مشی روشنی دارد.

نمایندگان چند دوره‌ای فعالیت بیشتری در مجلس دارند

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: چندین نفری که نامشان در لیست نمایندگان 3 دوره‌ای است اکثرا فعال هستند و همین تداوم در نمایندگی سبب شده تا از نمایندگان فعال در مجلس باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با خلاف قانون اساسی تشخیص داده شدن مصوبه ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگانی که 3 دوره پیاپی در مجلس بوده‌اند، این موضوع از دستور کار مجلس حذف می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet