هدر موبایل
1398/03/01 13:33:12
سرویس سیاسی
دهقانی فیروزآبادی:

روسیه باید آمریکا و اروپا را مُجاب به حفظ برجام کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه پوتین موضع کاملا منطقی درباره ایران گرفت، گفت: ایران انتظار دارد که روسیه علاوه بر اینکه بر ماندن ایران در برجام اصرار دارد، آمریکا و اروپا را هم بر حفظ برجام مُجاب کند.
روسیه باید آمریکا و اروپا را مُجاب به حفظ برجام کند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه پوتین موضع کاملا منطقی درباره ایران گرفت، گفت: ایران انتظار دارد که روسیه علاوه بر اینکه بر ماندن ایران در برجام اصرار دارد، آمریکا و اروپا را هم بر حفظ برجام مُجاب کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201612109817035391.jpg روسیه,باید,آمریکا,و,اروپا,را,مُجاب,به,حفظ,برجام,کند Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، دیدار اخیر وزیر خارجه آمریکا با پوتین را یادآور شد و گفت: روسیه به عنوان عضو دائم شورای امنیت موضع‌ کاملا منطقی درباره رفتارهای ایران در مقابل آمریکا اتخاذ کرد، پوتین در این دیدار بر ماندن جمهوری اسلامی در برجام تاکید کرد که به عنوان یک عضو دائم همین انتظار هم از آنها می‌رفت.

 نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایران انتظار دارد چنین درخواستی هم از سایر اعضای دائم شورای امنیت مانند اروپایی‌ها و آمریکا کند تا آنها هم به تعهدات خود پایبند باشند که قطعا روس‌ها در این ملاقات به آنها پرداختند.

وی با اشاره به برخی از اظهارات پوتین مبنی بر اینکه « روسیه آتش نشان نیست که هر جا آتشی برافروخته شد را خاموش کنیم»، گفت: به نظر روی صحبت پوتین با ترامپ است که بی‌محابا عهدشکنی کرده و دنبال آتش افروزی در جهان اعم از کره شمالی، ونزوئلا، جمهوری اسلامی و غیره است.

دهقانی فیروزآبادی معتقد است: پوتین به سردمداران آمریکا که برای نظم جهانی ارزشی قائل نیستند، متذکر شده اما باید هشدار دهد البته پوتین در این ملاقات بر شفاف بودن برنامه‌های هسته‌ای ایران تاکید کرده است.

وی افزود: شاید روی دیگر صحبت پوتین با مقامات رژیم اشغالگر قدس بود که آتش افروزی در سوریه انجام می‌دهند و یا به دنبال ناامن کردن منطقه هستند تا آنها بیش از این نقش مداخله جو نداشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: روسیه به عنوان عضو دائم شورای امنیت اگر تاکید بر ماندن ایران در برجام دارد، این تاکیدات را به سایر اعضای شورای امنیت هم باید داشته باشد تا طرف‌های دیگر توافق حرمت امضای خود و تمامی توافق‌های بین‌المللی سازمان ملل متحد را حفظ کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet