هدر موبایل
1398/03/03 10:17:13
سرویس فرهنگی
غلامی در گفت‌وگو با خانه ملت:

استقبال اجتماعی برای جذب دانشجوی خارجی کمرنگ است

وزیر علوم می‌گوید کشور ما از نظر فضای استقبال اجتماعی و راهکارهای اداری و اجرایی در زمینه جذب دانشجوی خارجی تجربه زیادی ندارد.
استقبال اجتماعی برای جذب دانشجوی خارجی کمرنگ است وزیر علوم می‌گوید کشور ما از نظر فضای استقبال اجتماعی و راهکارهای اداری و اجرایی در زمینه جذب دانشجوی خارجی تجربه زیادی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201710109781670692.jpg استقبال,اجتماعی,برای,جذب,دانشجوی,خارجی,کمرنگ,است Icana

منصور غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیر شرایط اقتصادی کشور و ارزان شدن هزینه زندگی در ایران بر افزایش جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های ایرانی گفت: دانشگاه‌ها حرکت خوبی را شروع کرده‌اند؛ سال گذشته نیز تعداد قابل توجهی دانشجوی خارجی جذب شد و البته تدوین برخی ساز و کارها همچون ویزا، اقامت و مسائلی از این قبیل برای دانشجویان خارجی به منظور کمک به دانشگاه‌ها لازم است.

شرایط فرهنگی ایران؛ فاکتوری برای جذب دانشجوی خارجی به ویژه از کشورهای مسلمان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ابراز امیدواری از به نتیجه رسیدن حرکتی که برای جذب دانشجوی خارجی در کشور انجام شده، افزود: برای جلب دانشجوی خارجی باید شرایط مختلفی را بررسی و فراهم کرد تا کسانی که به دنبال تحصیل در ایران هستند، بتوانند ارجحیتی در مقایسه با دانشگاه‌های کشورهای دیگر –اعم از کشورهای اسلامی یا دیگر کشورها – پیدا کنند.

وی تصریح کرد: یکی از نقاط قوت جمهوری اسلامی ایران، شرایط فرهنگی است که می‌تواند برای مردم کشورهای مسلمان اولویت و ارجحیت باشد تا فرزندان خود را برای تحصیل به یک کشور اسلامی بفرستند.

این عضو هیئت دولت ادامه داد: از لحاظ اسم و جایگاه نیز اکثر دانشگاه‌های ایرانی شناخته شده و معتبر هستند که می‌تواند یک ظرفیت باشد.

غلامی گفت: البته باید از نظر فضای استقبال اجتماعی و راهکارهای اداری و اجرایی بیشتر کار شود زیرا ما در این زمینه تجربه زیادی نداریم.

آیین‌نامه شورای سیاستگذاری کلان دانشجویان خارجی تنظیم شد

وزیر علوم افزود: شورای سیاستگذاری کلان دانشجویان خارجی که تشکیل شده اخیرا آیین‌نامه آن تنظیم شده و امیدواریم این شورا بتواند سیاستگذاری کلان را به سمت تقویت شرایط برای جذب دانشجوی خارجی هدایت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet