هدر موبایل
1398/03/03 01:58:16
سرویس سیاسی
ساعدی در حمایت از اقدام سازمان انرژی اتمی در افزایش تولید اورانیوم غنی شده؛

اگر تمام سایت‌ها را فعال کنیم میزان تولید اورانیوم غنی شده غیرقابل تصور خواهد بود

عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر همه سایت‌ها را فعال کنیم به مراتب بیشتر از ۴ برابر توانایی تولیدی را خواهیم داشت و رقمی غیر قابل تصور برای آمریکایی‌ها خواهد بود و خود آمریکایی‌ها هم این را می‌دانند.
اگر تمام سایت‌ها را فعال کنیم میزان تولید اورانیوم غنی شده غیرقابل تصور خواهد بود عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر همه سایت‌ها را فعال کنیم به مراتب بیشتر از ۴ برابر توانایی تولیدی را خواهیم داشت و رقمی غیر قابل تصور برای آمریکایی‌ها خواهد بود و خود آمریکایی‌ها هم این را می‌دانند. https://cdn.icana.ir/d/019/201806108774457887.jpg اگر,تمام,سایت‌ها,را,فعال,کنیم,میزان,تولید,اورانیوم,غنی,شده,غیرقابل,تصور,خواهد,بود Icana

قاسم ساعدی؛ عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اعلام سازمان انرژی اتمی مبنی بر افزایش ۴ برابری تولید اورانیوم غنی شده با بیان اینکه  متاسفانه ایران دیر واکنش نشان داد، افزود:کشورهای اروپایی حسن‌نیت دارند ولی جرات ندارند که بخواهند در مقابل اقدامات آمریکا واکنش نشان داده و مخالفت کنند.

اروپا جرات مخالفت با آمریکا را ندارد

ساعدی گفت:  جرات اروپایی‌ها  در مباحث ارتباط اقتصادی در خرید نفت و گاز، صادرات ایران و ایجاد یک پل ارتباطی اقتصادی با ایران  ضعیف بوده  زیرا ۷۰ درصد اقتصادشان از آمریکا تامین می شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد اروپا به آمریکا وابسته است ادامه داد: اروپا بسیار محتاطانه عمل می‌کند ولی این محتاطانه عمل کردن اروپایی ها به ضرر ما تمام می شود، تا بدین لحظه هیچ قدم مثبتی از سوی اروپایی ها ندیدیم.

اقدام سازمان انرژی اتمی و دولت در خصوص افزایش تولید اورانیوم غنی شده بسیار خوب و به جا است و به زودی به بیش از ۴ برابر نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما حرمت و احترام نهادهای بین المللی را در برجام نگه داشتیم ولی دیگر ملت به ما اجازه نمی دهند که اینگونه تحقیرآمیز این قرارداد را ادامه دهیم.

توانایی تولید غیرقابل تصور اورانیوم غنی شده را داریم

وی اظهار کرد:  اگر همه سایت‌ها را فعال کنیم به مراتب بیشتر از ۴ برابر توانایی تولیدی را خواهیم داشت و رقمی غیر قابل تصور برای آمریکایی‌ها خواهد بود و خود آمریکایی‌ها هم این را می‌دانند.

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما فقط دو ماده از برجام را برای مدت ۶۰ روز نگه داشته ایم که اگر اروپایی‌ها نخواهند همکاری کند این گونه ادامه دهند به موقعیت بسیار بالاتری خواهیم رسید.

در مقابل اقدامات ترامپ دست بسته نمی‌مانیم

وی گفت: ما از جنگ ابایی نداریم و به توانمندی‌های داخلی کشور خود اطمینان داریم، ما نمی‌توانیم تحت محاصره‌های اقتصادی آنها حرکت کنیم که با این اقداماتشان تمام روزنه‌های تنفسی اقتصاد را گرفته‌اند و اینگونه نیست که ما دست روی دست بگذاریم زیرا اقتدار ملی ما اجازه نمی‌دهد که در مقابل تصمیمات ترامپ دست بسته بمانیم.

اگر آمریکا طالب جنگ با ماست، آمادگی دفاع داریم

ساعدی تاکید کرد: ما به اقتدار داخلی خود اعتماد داریم، چه به جنگ منتهی بشود یا نشود اقتدارمان را حفظ می‌کنیم، اگر آمریکا طالب جنگ با ماست، ما نیز آمادگی دفاع از میهن سرزمین و اقتدار ملی مان را داریم.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet