هدر موبایل
1398/03/03 01:56:22
سرویس سیاسی
گودرزی در خصوص سفر وزیر امورخارجه عمان به ایران مطرح کرد؛

عمان به دنبال ایفای نقش میانجی‌گری بین ایران و آمریکاست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط فعلی در مورد ایفای نقش میانجی‌گری و واسطه‌ای عمان مباحثی مطرح می شود ولی ما با طرف آمریکایی مذاکره ای نخواهیم داشت.
عمان به دنبال ایفای نقش میانجی‌گری بین ایران و آمریکاست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط فعلی در مورد ایفای نقش میانجی‌گری و واسطه‌ای عمان مباحثی مطرح می شود ولی ما با طرف آمریکایی مذاکره ای نخواهیم داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109562648800.jpg عمان,به,دنبال,ایفای,نقش,میانجی‌گری,بین,ایران,و,آمریکاست Icana

مسعود گودرزی؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص سفر ناگهانی یوسف بن علوی، وزیرامورخارجه عمان به ایران گفت: ما با عمان در حوزه روابط دو جانبه، روابط استانی دو کشور و در سطوح مختلف در منطقه مراودات آرام و رو به رشدی از دیرباز داریم و دیدارهای مقامات این کشورها امری طبیعی است.

با آمریکا مذاکره نمی کنیم

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط فعلی در مورد داشتن نقش میانجی‌گری و واسطه‌ای این کشور مباحثی مطرح می شود ولی ما موضع خود را به طور قاطع اعلام کردیم و با طرف آمریکایی مذاکره ای نخواهیم داشت.

عمان به دنبال ایجاد جایگاه استراتژیک در منطقه است

عمان شاید به دنبال این است که یک جایگاه استراتژیک در منطقه برای خود دست و پا کند و برای همین موضوع شرایط حضور آمریکایی‌ها در کشور خود را فراهم می کند

وی در خصوص ارتباط عمان با آمریکایی و امضا تفاهم نامه‌هایی برای افزایش همکاری‌های نظامی در عمان تاکید کرد: عمان شاید به دنبال این است که یک جایگاه استراتژیک در منطقه برای خود دست و پا کند و برای همین موضوع شرایط حضور آمریکایی‌ها در کشور خود را فراهم می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: روابط ایران با عمان رو به رشد و آرام است و در آینده نیز این روابط بدین طریق ادامه خواهد داشت.

پایان پیام/

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet