ولادت حضرت امام رضا (ع)
1398/03/07 11:06:39
سرویس اقتصادی
پناهی در گفت وگو با خانه ملت مطرح کرد:

تدوین لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در حوزه های املاک، طلا، ارز و خودرو

سرپرست سازمان امور مالیاتی، گفت: سازمان مالیاتی هم اکنون در حال بررسی وضع مالیات بر عایدی سرمایه در حوزه املاک، طلا، ارز و خودرو است.
تدوین لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در حوزه های املاک، طلا، ارز و خودرو سرپرست سازمان امور مالیاتی، گفت: سازمان مالیاتی هم اکنون در حال بررسی وضع مالیات بر عایدی سرمایه در حوزه املاک، طلا، ارز و خودرو است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106065667329.jpg تدوین,لایحه,مالیات,بر,عایدی,سرمایه,در,حوزه,های,املاک،,طلا،,ارز,و,خودرو Icana

محمد قاسم پناهی در گفت وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: سازمان امور مالیاتی هم اکنون بر روی موضوع مالیات بر عایدی سرمایه کار کارشناسی انجام می دهد و در حوزه املاک، طلا، ارز و خودرو این مالیات می تواند وضع شود، البته با توجه به ساختار اجرایی کشور، فرهنگ اجتماعی و زیرساخت های اطلاعاتی می توان تصمیم گرفت که این مالیات قابلیت اجرایی پیدا کند.

سازمان امور مالیاتی با کلیات طرح نمایندگان درباره طرح مالیات بر عایدی سرمایه موافق است

سرپرست سازمان امور مالیاتی، با تاکید بر اینکه اگر در اجرای هر قانونی زمینه اجرایی و فرهنگ اجتماعی آن دیده نشود شاید در اجرا با مشکل مواجه شود، افزود: سازمان امور مالیاتی با کلیات طرح نمایندگان درباره طرح مالیات بر عایدی سرمایه موافق بود، اما دستگاه های دیگر مخالفت و عنوان کردند که این طرح پخته نیست و تنها یک بعدی به مسکن پرداخته شده است.

پناهی ابراز امیدواری کرد که به زودی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه تدوین شود و تصریح کرد: در حال حاضر بررسی های لازم صورت می گیرد تا روی مابقی بازارها و دارایی ها به جز مسکن این مالیات وضع شود تا لایحه آن به صورت کلی ارائه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet