شهادت امام حسن عسکری
1398/03/05 13:21:17
سرویس اقتصادی
محمودزاده مطرح کرد:

فاصله 3 ساله ایران با خودکفایی گوشت قرمز

نایب رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: متاسفانه بر اساس برررسی‌های انجام شده تا سه سال آینده قادر به تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور نیستیم و از مرز خودکفایی گوشت قرمز فاصله داریم.
فاصله 3 ساله ایران با خودکفایی گوشت قرمز نایب رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: متاسفانه بر اساس برررسی‌های انجام شده تا سه سال آینده قادر به تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور نیستیم و از مرز خودکفایی گوشت قرمز فاصله داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108254761552.jpg فاصله,3,ساله,ایران,با,خودکفایی,گوشت,قرمز Icana

جلال محمودزاده نایب رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اعلام نظر فائو در زمینه حرکت ایران در مرز خودکفایی گوشت قرمز، گفت: نظر فائو در خصوص خودکفایی کشور در زمینه تولید گوشت قرمز بر اساس آمارهای غلطی که مسئولین وزارت جهاد کشاورزی ارائه می‌کنند است، در حال حاضر ایران به بزرگترین واردکننده گوشت قرمز در منطقه تبدیل شده و واردات گوشت قرمز به صورت لاشه و دام زنده صورت می‌گیرد.

70درصد دامداری‌ها کشور خالی از دام هستند

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درحال حاضر 70 درصد از  دامداری های کشور خالی از دام سبک و سنگین است، ادامه داد: متاسفانه بر اساس بررسی‌های انجام شده تا سه سال آینده قادر به تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور نیستیم و از مرز خودکفایی گوشت قرمز فاصله داریم.

جلال محمودزاده

 

به دلیل قاچاق دام و شیوع تب برفکی در 21 استان کشور منابع دامی کاهش پیدا کرده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گوشت قرمز در بازار بیش از 100 هزار تومان است که نشان از برهم خوردن عرضه و تقاضا دارد، ادامه داد: اختلاف قیمت گوشت قرمز در داخل کشور و آنسوی مرزها باعث شده تا شاهد قاچاق دام زنده باشیم، به دلیل قاچاق دام و شیوع تب برفکی در 21 استان کشور منابع دامی کاهش پیدا کرده است.

آمارهای فائو بر اساس اطلاعات غیر واقعی است

محمودزاده با تاکید بر اینکه آمارهای ارائه شده توسط فائو بر اساس اطلاعات غیر واقعی اعلام شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی است، عنوان کرد: اگر دامداری‌های سطح کشور را بررسی کنیم و با دامداران گفت‌وگو کنیم متوجه می‌شویم که بسیاری از دامداری‌ها و دامپروری خالی هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet