هدر موبایل
1398/03/05 13:18:41
سرویس صحن
جلالی در جمع خبرنگاران:

مشی فراکسیون مستقلین مجلس در انتخابات هیأت رئیسه تعامل با فراکسیون ها بود

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: این فراکسیون در جریان انتخابات هیات رئیسه در جهت تعامل و همفکری قدم برداشت و قطعا اگر دوستان ما در فراکسیون امید تعامل داشتند، می توانست این اتفاقات در جریان انتخابات رخ ندهد.
مشی فراکسیون مستقلین مجلس در انتخابات هیأت رئیسه تعامل با فراکسیون ها بود رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: این فراکسیون در جریان انتخابات هیات رئیسه در جهت تعامل و همفکری قدم برداشت و قطعا اگر دوستان ما در فراکسیون امید تعامل داشتند، می توانست این اتفاقات در جریان انتخابات رخ ندهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805109194816489.jpg مشی,فراکسیون,مستقلین,مجلس,در,انتخابات,هیأت,رئیسه,تعامل,با,فراکسیون,ها,بود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، کاظم جلالی در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه 5 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درخصوص عملکرد فراکسیون های سیاسی و نتیجه انتخابات هیات رئیسه مجلس گفت: در انتخابات هیات رئیسه امیر غیرطبیعی رخ نداد، من امسال بیستمین بار است که در جریان انتخابات هیات رئیسه رأی دادم، همچنین از قبل به دوستان نیز گفتم که معمولا سال اول مجلس رقابت جدی در میان است، ولی زمانی که افراد در کرسی هیات رئیسه قرار گرفتند، پایین آوردنشان راحت نیست، از این رو در طول ادوار مختلف مجلس سالانه حداکثر دو نفر ممکن است که تغییر کرده باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تصریح کرد: متاسفانه برخی دوستان به این موضوعات بی توجهی کردند، من با هر دو فراکسیون در روزهای گذشته صحبت کردم که با یکدیگر تعامل داشته باشیم و همین اعضای هیات رئیسه در اجلاسیه سوم را حفظ کنیم، ولی دوستان گفتند که ما باید این موضوع را بررسی کنیم و در نهایت هر فراکسیون لیست جداگانه ای را برای انتخابات هیات رئیسه مجلس ارائه کرد و در جریان انتخابات هیات رئیسه امروز تنها یک نفر از هیات رئیسه قبلی بازماند و ترکیب همان ترکیب قبلی است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس ادامه داد: به طور حتم کسی که سوابق پارلمانی داشته و یا این اتفاقات و سوابق را مطالعه کرده باشد، این امر را بدیهی می داند و امر تازه ای نیست. 

جلالی تصریح کرد: فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در جریان انتخابات هیات رئیسه در جهت تعامل و همفکری قدم برداشت، حتی من در مذاکرات با فراکسیون های دیگر اعلام کردم که با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، مردم طاقت شنیدن برخی اخبار را ندارد، اینکه بگویند ما با بیکاری، تورم و گرانی درگیر هستیم و آقایان در پارلمان بر سر یک کرسی با یکدیگر نزاع می کنند. نمایندگان باید به مردم نشان بدهند که در کنار یکدیگر و همدل و منسجم هستند.

رئیس فراکسیون نمایندگان مستقل ولایی مجلس در پاسخ به سوالی درخصوص اقدامات صورت گرفته در مجلس و مرکز پژوهش ها برای حل مشکلات اقتصادی کشور گفت: خوشبختانه هم در جلسه شورای هماهنگی قوا بحث جدی صورت گرفته و در این رابطه دبیرخانه مسئول شده است، دیروز نیز در دبیرخانه شورای هماهنگی با حضور آقای نهاوندیان جلسات مهمی صورت گرفته و به تصمیمات خوبی رسیده اند.

جلالی بیان کرد: در مرکز پژوهش های مجلس نیز سندی با عنوان اقتصاد بدون نفت تدوین شده که براساس این سند چگونه می توانیم اقتصاد خود را بدون فروش نفت اداره کنیم. البته این به معنای استقبال از عدم فروش نیست، بلکه نفت باید به فروش برسد، ولی به نظر ما ظرفیت های خوبی در داخل کشور وجود دارد تا بدون فروش نفت نیز اقتصاد خود را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: در این رابطه نشستی با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس برای بررسی این موضوعات برگزار و در چند بخش تصمیم گیری های مهمی انجام شد؛ یکی بحث اعتبار 14 میلیارد دلاری است که در این رابطه دولت و مجلس باید با یکدیگر همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند تا این موضوع به سرانجام برسد، زیرا در حال حاضر مردم کالایی را با ارز 4200 تومانی دریافت نمی کنند و این مسئله نشان داد که با تقویت اهرم های نظارتی اتفاق قابل قبولی صورت نمی گیرد، خوشبینانه ترین حالت این است که این کالاها با ارز نیمایی در اختیار مردم قرار گیرد، از این رو باید برای این موضوع چاره اندیشی شود. البته ما در این رابطه سناریوهای مختلفی را آماده کرده ایم که چگونه می توان این اعتبارات را به درستی در اختیار مردم قرار دهیم. مثلا این پیشنهاد مطرح شد که شاید بتوان این اعتبار را به صورت یک کارت رفاه برای مردم تعریف کرد و مردم بتوانند از فروشگاه های مختلف با این کارت ها خرید کنند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس ادامه داد: تلاش ما این است که با دولت مسائل را بررسی و تعیین تکلیف کنیم تا تصمیمات نهایی در قالب تصمیمات دولت و مجلس باشد.

جلالی در پاسخ به سوالی درخصوص اهمیت حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: روز قدس امسال از سال گذشته مهمتر است، زیرا متاسفانه در شرایط کنونی اتحادی بین رژیم صهیونیستی و برخی حکام عرب منطقه ایجاد شده است و صهیونیست ها از یک جهت به موفقیت دست یافته اند و آن این است که حداقل در دولت های اسلامی مسئله فلسطین را از اولویت خارج کرده اند. جمهوری اسلامی ایران همیشه تلاش کرده و می کند که مسئله فلسطین را به عنوان اولویت اول دنیای اسلام زنده نگه دارد، ولی متاسفانه برخی کشورهای مرتجع منطقه با نیانیاهو مراودات پنهان و آشکاری دارند، از سوی دیگر معامله قرن در حال انجام است، بحث اینکه فلسطینی ها از کشور خود اخراج و در سایر کشورها اسکان داده شوند. توطئه های عمیقی در حال انجام است و ما امیدواریم که روز قدس امسال هم در کشورمان ایران و هم در سایر کشورها برای احقاق حق هم مسلمانان و هم احقاق حق فلسطینیان به خیابان بیایند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس ادامه داد: روز گذشته سید حسن نصرالله در سخنرانی خود به مطلب مهمی اشاره داشتند که اگر جریان مقاومت نبود و سرزمین های لبنان را آزاد نمی کرد، ترامپ امروز این مناطق را نیز به عنوان سرزمین های رژیم صهیونیستی معرفی می کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet