شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/03/05 16:15:06
سرویس صحن
یوسف‌نژاد قرائت کرد:

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور در جلسه 5 خرداد ماه

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور در جلسه 5 خرداد ماه عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104552573206.jpg تذکر,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور,در,جلسه,5,خرداد,ماه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، 5 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را بدین شرح قرائت کرد:

تذکر شهروز برزگر کلشانی نماینده سلماس و دو تن از نمایندگان دیگر به وزیر آموزش و پرورش: چرا آیین نامه معلمان حق التدریسی با دریافت زیر یک میلیون تومان و بدون داشتن کوچکترین مزایا و عدم افزایش حقوق 400 هزار تومان به این قشر زحمتکش اعمال نمی شود.

تذکر ولی‌الله نانواکناری به وزیر علوم: آقای وزیر آیا می‌دانید دانشگاه مازندران به صورت سرپرستی اداره می‌شود چرا در انتخاب رئیس تعلل می‌کنید این موضوع موجب افت دانشگاه مازندران شده است.

تذکر اکبر رنجبرزاده به وزیر آموزش و پرورش: با کدام حکم قانونی برخی مدیران کل استان‌ها به خود اجازه می‌دهند از جیب مردم و نیازمندان اقدام به پولشویی به بهانه لباس فرم که ۱۰ درصد بالاتر از قیمت معمول اعلام نمودند می‌شوند؟.

تذکر امیر خجسته به وزیر راه: لزوم پرهیز از دخالت در امور داخلی شهرداری‌ها و تعیین شهردار در کلانشهرها توسط عوامل وزارتی و تذکر به وزیر امور خارجه: فعال سازی جدی دیپلماسی اقتصادی در عرصه بین المللی و معرفی محصولات ایران برای رونق اقتصادی.

تذکر سیدحسین نقوی حسینی به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تعیین تکلیف پیش دبستانی‌ها، نهضت سواد آموزی‌ها، خرید خدمتی‌ها، حق التدریسی‌ها و پیمانی‌ها در آموزش و پرورش.

تذکر نادر قاضی پور و علیرضا محجوب و روح الله حضرت پور طلاتپه به وزیر کار: تصریح در توزیع بن ماه رمضان کارگران به سبد کالا، به وزیر کشور: مساعدت نقدی جدی به شهرداران کوچک کشور.

تذکر نصرالله پژمانفر به وزیر دادگستری: لزوم پیگیری علت استنکاف کانون‌های وکلای دادگستری از بارگذاری مراحل صدور پروانه وکالت در پنجره واحد ارائه خدمات و صدور مجوزهای کشور پس از محرز شدن شمولیت این نهاد در این قانون اجرایی سیاستهای اصل ۴۴ توسط دیوان عدالت اداری و تذکر به وزیر دادگستری: با توجه به آئین‌نامه اجرایی ماده ۱۸۷ قانون سوم برنامه توسعه کانون وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه مکلف هستند سالانه نسبت به جذب وکلای مشاوران حقوقی و کارشناسان رسمی اقدام کنند. علت عدم برگزاری آزمون وکالت در سال گذشته چیست؟

تذکر علی ساری به وزیر نفت: علت اخراج ۶۰۰ کارگر توسط شرکت ملی حفاری چیست؟

تذکر شمس الله شریعت نژاد به وزیر کار: چرا در بانک‌های تخصصی تأمین اجتماعی تنکابن که پنج سال است توسط رئیس وقت تأمین اجتماعی افتتاح شده است هیچ گونه خدمات تخصصی ارائه نمی‌دهد؟

تذکر مهرداد بائوج لاهوتی به رئیس جمهور: انتقال پسماندهای شیمیایی به بهانه تبدیل و بازیافت از استان‌های جنوبی به استان گیلان.

تذکر حسین نیاز آذری به رئیس جمهور: به علت ناهماهنگی بین وزارت‌خانه‌های نیرو، کشاورزی و نفت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شالی کاران مازندران برای تأمین سوخت مورد نیاز موتور، پمپ‌ها در تنگاهای شدید هستند به فریاد آنها برسید، کشاورزان بابل در سال رونق تولید مورد بی مهری ستاد مبارزه با قاچاق کالا قرار گرفتند.

تذکر جبار کوچکی نژاد به رئیس جمهور: چرا بیمه به خانواده شهدا و ایثارگران هزینه درمان پرداخت نمی‌کند؟ به وزیر علوم: چرا دانشجویان روزانه که به دانشگاه‌های دیگر منتقل می‌شوند شهریه می‌دهند؟ وزیر کشور: چرا با وضعیت استخدامی کارشناسان فنی دهیاری‌ها رسیدگی نمی‌شود و تذکر به وزرای نیرو، نفت و آموزش و پرورش: چرا معافیت هزینه‌های آب، برق، گاز در مدارس اجرا نمی‌شود؟ چرا الگوی مصرف آب و گاز بدون اینکه در بودجه سالانه مورد نظر باشد مورد عمل واقع نمی‌شود.

تذکر سیدناصر موسوی لارگانی به وزیر دادگستری: چرا جوانان که در آزمون استخدامی قوه قضائیه قبول شدند تعیین تکلیف نمی‌شوند؟

- تذکر محمدمهدی زاهدی به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش کشور به ویژه آموزش ابتدایی با کمبود شدید نیرو مواجه است، می طلبد که ردیف های استخدامی لازم برای آموزش و پرورش داده شود.

- تذکر روح الله حضرت پور طلاتپه و نادر قاضی پور و علیرضا محجوب به وزیر راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی: تسهیل در حل مشکل زمین های بسیجیان ارومیه پایین تر از پارک جنگلی.

- تذکر سیدناصر موسوی لارگانی به وزیر آموزش و پرورش: چرا چندین ماه است که حق التدریس دبیرانی که به عنوان حق التدریسی به کلاس رفته اند پرداخت نمی کنید؟، تذکر به وزیر آموزش و پرورش: چرا پاداش پایان خدمت فرهنگیان را پرداخت نمی کنید؟

- تذکر سیدحسین نقوی حسینی به وزیر آموزش و پرورش: احساء احکام حقوقی معلمان براساس مصوبه مجلس به ویژه احکام دانشجومعلمان و معلمان پیمانی خرید خدمت ماده 28، تذکر به رئیس جمهور: ارسال لایحه رتبه بندی فرهنگیان با توجه به قول های مکرر داده شده.

- تذکر شهاب الدین بی مقدار  به وزیر نیرو: کمبود برق در آذربایجان شرقی، واحدهای تولیدی را در سال رونق تولید دچار مشکل جدی کرده و لازم است دستور فرمایید سریعاً نسبت به حل این مشکل اقدام شود.

- تذکر صدیف بدری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجماعی: چرا حق بیمه کارگران ساختمانی و خویش فرمایان افزایش سرسام آوری داشته است؟

- تذکر جلیل مختار به وزیر کشور: چرا در مناطق مرزی دریایی شهرستان آبادان به خصوص با صیادان و کارکنان شاغل در شناورهای دریایی برخورد بد و غیرقانونی می شود؟، تذکر به وزیر کشور: چرا در روز گذشته مرزبانی در حوزه شهری آبادان 3 نفر از پرسنل شهرداری را بدون هیچ دلیلی مورد ضرب و شتم و بازداشت قرار داده است؟

- تذکر سیدمحمدجواد ابطحی به رئیس جمهور: ضرورت تامین گندم کارخانه های آرد و لغو فوری بخشنامه 230ح/36 مورخ 8/2/98 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده های خوزستان

- تذکر حسن سلیمانی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: رسیدگی به وضعیت بی توجهی سازمان تامین اجتماعی در احداث درمانگاه در حوزه انتخابیه.

- تذکر شمس الله شریعت نژاد به وزیر کشور: چرا به بخش خصوصی در بحث مدیریت پسماند طبق تکلیف قانونی خود به استان های ساحلی توجه نمی کنید؟

- تذکر اسد الله قره خانی آلوستانی به وزیر جهاد کشاورزی: چرا خسارت به کشاورزان در استان گلستان به دلیل اینکه در اثر بارندگی مستمر و سیل برداشت محصولات به یک سوم کاهش پیدا کرده است، را پرداخت نمی کنید؟

- تذکر جواد کاظم نسب الباجی به وزیر آموزش و پرورش: علت انتصاب معاون آموزش و پرورش استان خوزستان که اهداف انتخاباتی دارد، چیست؟

- تذکر بیت الله عبداللهی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت توجه و در نظر گرفتن کالا و بن برای اقشار ضعیف غیرتحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet