خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1398/03/05 14:51:59
سرویس اجتماعی
قلی‌زاده در نطق میان دستور:

موریانه فساد به ریشه اعتماد عمومی نفوذ کرده است

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مهمترین درد و معضل این مملکت تنها آمریکا و نوسانات ارزی و کمبودها نیستند، افزود: بالاترین درد مردم فساد است، موریانه فساد اقتصادی به ریشه اعتماد مردم به نظام نفوذ کرده است.
موریانه فساد به ریشه اعتماد عمومی نفوذ کرده است عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مهمترین درد و معضل این مملکت تنها آمریکا و نوسانات ارزی و کمبودها نیستند، افزود: بالاترین درد مردم فساد است، موریانه فساد اقتصادی به ریشه اعتماد مردم به نظام نفوذ کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805101465268393.jpg موریانه,فساد,به,ریشه,اعتماد,عمومی,نفوذ,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، قلی الله قلی‌زاده در نشست علنی امروز (یکشنبه، 5 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود، با اشاره به اهمیت روز قدس، گفت: یقیناً روز قدس را که روز یاس و ناامیدی صهیونیسم جهانی است را فراموش نخواهیم کرد و با حضور گسترده ناامیدترشان خواهیم کرد.

موریانه فساد به ریشه اعتماد و امید مردم به نظام نفوذ کرده است

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مهمترین درد و معضل این مملکت تنها آمریکا و نوسانات ارزی و کمبودها نیستند،افزود: بالاترین درد مردم فساد است، متاسفانه موریانه فساد به ویژه فساد اقتصادی به ریشه اعتماد و امید مردم به نظام عزیزتر از جانمان نفوذ کرده است.

فساد اقتصادی قلب و جان نظام را نشانه گرفته است

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش هوراند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعتبار، اقتدار و امنیت کشور حاصل رابطه معنوی و عاطفی مردم با نظام است، هرگاه که نظام با چالشی رو‌به‌رو شده، تنها دستان پرقدرت و حضور حماسی مردم به آن نقطه پایان نهاده است. متاسفانه مشکلات و فساد اقتصادی موریانه‌وار ضمن نابودی منابع و سرمایه‌ملی کشور، اعتماد مردم به نظام را هدف قرارداده است، فساد مالی و اقتصادی به پدیده مزمن و مرموز تبدیل شده که قلب و جان نظام ما را نشانه گرفته است.

امواج فساد جامعه را در نوردیده است

قلی‌زاده تصریح کرد: فساد تنها به قلمرو سرمایه‌گذاری و بنگاه‌های اقتصادی محدود نگردیده بلکه امواج آن سراسر جامعه را در نوردیده است و اخلاق و رفتار جامعه را تباه می‌سازد. کاری‌ترین ضربه فساد بر پیکره اقتصاد، به هم ریختن توازن و ترکیب دخل و خرج ملت، کشور و دولت است، متاسفانه سیاستمدار و کارگزارانی که فاسد باشند منابع را بیشتر به مسیری سوق می‌دهند که رشوه‌های کلان و کمیسیون‌های آن چنانی در آن‌ها دیده می‌شود.

وی اظهار کرد: اما چرا این همه به مسائل فساد اقتصادی تکیه می‌کنم، به این دلیل که ریشه همه این گرانی‌ها در همین موضوع است. در ادامه به مواردی از آن اشاره می‌کنم و به استحضار نمایندگان محترم و ملت شریف می‌رسانم.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: چند نرخی بودن قیمت کالا‌ها، خدمات و ارز اولین و مهمترین ریشه‌های فساد است که رانت‌خواری و قاچاق حاصل این روش جاهلانه اقتصادی است. تنوع، پراکندگی و ناهماهنگی دستگاه‌های نظارتی باعث شده، دچار موازی‌کاری و تضاد در عملکرد بشویم، از طرفی منابع، امکانات و تجهیرات هیچ کدام از دستگاه‌های نظارتی به تنهایی توانایی پوشش دادن کل کشور را ندارند. از سوی دیگر در دستگاه‌های نظاتی ما اکثراً خدمات دهنده و ناظر مانند بازیکن و دارو به همدیگر وابسته و اشتراک منافع دارند و به پدیده خود نظارتی دچار شده‌اند. در نتیجه چنین نواقص بزرگی است که ناکارآمدی دستگاه‌های نظارتی کشور را رقم زده است.

وجود انحصار گسترده در بخش‌های مختلف اقتصادی فضای رقابتی را از بین برده است/ ظرفیت مردم در مقابل فشارهای بی امان اقتصادی رو به اتمام است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: وجود انحصار گسترده دولتی و غیردولتی و بخش خصوصی و مافیای پنهان اما قدرت‌مند در بخش‌های مختلف اقتصادی فضای رقابتی را که خود مهمترین کنترل‌گر فساد اقتصادی است، را ناتوان کرده است، امروز شرایط کشور ایجاب می‌کند که با مردم فداکاری که بارگران این جنگ خانمان سوز را بردوش دارند صادق و شفاف باشیم و بدانیم که ظرفیت و تاب و توان مردم در مقابل فشارهای بی امان اقتصادی بیش از این نیست.  

غارت‌گران بیت‌المال از قانون نمی‌ترسند

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش هوراند در مجلس شورای اسلامی مهمترین و آخرین عامل گسترش فساد اقتصادی را عدم برخورد قاطع با اخلالگران دانست و افزود: علیرغم دغدغه‌مندی و تاکید مقام معظم رهبری هنوز که هنوز است اخلال‌گران و غارت‌گران بیت‌المال و حقوق مردم از قانون نمی‌ترسند و چون اعمال قانون در مورد این زالو صفتان بیرحم، به موقع، بدون ملاحظه و متناسب با جرمشان صورت نمی‌گیرد و به عبارتی هنوز از منظر مجرمان اقتصادی قوانین مبارزه با فساد ترسناک نبوده و بوی خون نمی‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: چرا باید اجازه بدهیم این اژدهای هزارسر فساد اقتصادی و اختلاس تا این اندازه و به راحتی شکل بگیرد و کار به فرار و دستگیری و محاکمه و اعدام و حبس ابد بی‌انجامد و خیلی از آنها نیز فرار کرده و به ریش من و شما و ملت بخندند، ملت هم حق دارند از ما عصبانی بشوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر نظام پولی، مالی و بانکی شفاف و درستی داشته باشیم و یا با بنگاه‌داری و با اخذ سود و جرائم نزول بانک‌ها بی‌رحمانه مبارزه می‌کردیم، اگر بیماری مسری رانت خواری، رابطه‌بازی و آقازاده‌سازی و فرهنگ پلید رشوه‌خواری را ریشه‌کن می‌کردیم، اگر نظام اقتصادی الکترونیکی هوشمند می‌داشتیم و اجازه دسترسی و اماکن دستکاری و جابه‌جایی اطلاعات به کاربران نمی‌دادیم و اگر نظارتی مستمر، مقتدر و پیش گیرانه داشتیم به این وضع دچار نمی‌شدیم.

وی ادامه داد: اگر کالاهای بنجل و فاقد استاندارد را وارد کشور نمی‌کردیم و به جای آن تولیدات ملی را حمایت می‌کردیم و از محصولات استاندارد حمایت می‌کردم و کالای باکیفیت به مردم می‌دادیم و اگر به وقتش کمر انحصارات دولتی و غیر دولتی را شکسته و رقابت سالم اقتصادی را جایگرین می‌کردیم و هزاران اگرها و حسرت‌های دیگر به این روز نمی‌رسید و به این مشکلات دچار نمی‌شدیم، اگر همت به خرج دهیم و از فرصت‌هایی موجود خوب استفاه کنیم، به همه مشکلات فائق می‌آییم.  

وی گفت: ما رهبری دانا و حکیمی‌ داریم که هوشمندانه و مدبرانه نظام و جامعه را رهبری و ما را به تلاش و همت بر می‌خواند، ملتی داریم هوشمند، بردبار، دشمن شناس و پای کار که در حمایت از نظام و کشور از ما جلوتر هستند، جوانان اندیشمند خلاق و پرشور و توانمندی داریم که به حضور موفقیت آمیزشان در عرصه‌های مختلف بین‌الملی توانایی خود را به نمایش گذاشته‌اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطر نشان کرد: علی رغم فشارهای دردن%D

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet