هدر موبایل
1398/03/06 14:43:07
سرویس اجتماعی
هاشمی عنوان کرد:

نظارت مردمی پایانی بر آشفتگی بازار تجهیزات پزشکی

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، با بیان اینکه برخی تجهیزات پزشکی تا ۵ برابر افزایش قیمت داشته‌اند از مسئولان مربوطه خواست تا نرخ این اقلام را از طریق رسانه‌ها اعلام کنند تا مردم بر این بازار نظارت داشته باشند.
نظارت مردمی پایانی بر آشفتگی بازار تجهیزات پزشکی رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، با بیان اینکه برخی تجهیزات پزشکی تا 5 برابر افزایش قیمت داشته‌اند از مسئولان مربوطه خواست تا نرخ این اقلام را از طریق رسانه‌ها اعلام کنند تا مردم بر این بازار نظارت داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901106382381922.jpg نظارت,مردمی,پایانی,بر,آشفتگی,بازار,تجهیزات,پزشکی Icana

همایون هاشمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تایید انتشار اخباری مبنی بر اینکه دولت برای واردات تجهیزات پزشکی ارز دولتی و نیمایی اختصاص داده ولی به دلیل نبود نظارت موثر این اقلام تا ۴ تا ۵ برابر افزایش قیمت داشته است، گفت: دولت نتوانست نظارت دقیقی بر روند تخصیص ارز دولتی به اقلام اساسی همچون دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشد و همین امر باعث شد که قیمت‌گذاری‌ها در این حوزه مشمول یک سری انحرافات شود.

نبود نظارت باعث قیمت‌گذاری خودسرانه تجهیزات پزشکی توسط بازرگانان شده است

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وقتی نظارت وجود نداشته باشد بازرگانان و فروشندگان تجهیزات پزشکی به طور خودسرانه در این حوزه قیمت‌گذاری می‌کنند و باعث می‌شود این اقلام با قیمت گزافی به دست مصرف‌کننده برسد.

وی در ارائه راهکار برای ممانعت از افزایش نرخ تجهیزات پزشکی که با ارز دولتی وارد می‌شوند، تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه‌های متولی در حوزه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی باید با ستاد تنظیم بازار و سازمان‌های نظارتی هماهنگ شوند و نرخ اقلام را از طریق رسانه‌ها اعلام کنند تا به این روش مردم بر این حوزه نظارت داشته باشند و اجناس گران قیمت را خریداری نکنند.

افزایش نرخ تجهیزات پزشکی بر میزان دریافتی بیمارستان‌ها اثرگذار بوده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: تاکنون بسیاری از تجهیزات پزشکی بیش از 5 برابر افزایش قیمت داشته‌اند که بر میزان دریافتی بیمارستان‌ها هم اثرگذار بوده و پدیده زیرمیزی پزشکان را نیز پر رنگ تر کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: اخباری رسیده مبنی بر اینکه بیمارستان‌ها در زمان ترخیص بیماران دو تا صورتحساب یکی واقعی و دیگری صوری بوده که برای ارائه به بیمه‌ها صادر می‌شود و بیماران را متضرر می‌کند.

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: این وضعیت، مردم را با مشکلات جدی مواجه کرده و تنها یک عده افراد سودجو با سوءاستفاده از بازار سیاهی که برای تجهیزات پزشکی ایجاد شده، سود می‌برند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet