خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1398/03/06 11:30:00
سرویس اقتصادی
مصری:

بازگشت حقوق های نجومی رقم نمی خورد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی می گوید با بخشنامه دولت برای افزایش حقوق ها، بازگشت حقوق های نجومی رقم نمی خورد.
بازگشت حقوق های نجومی رقم نمی خورد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی می گوید با بخشنامه دولت برای افزایش حقوق ها، بازگشت حقوق های نجومی رقم نمی خورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105652091685.jpg بازگشت,حقوق,های,نجومی,رقم,نمی,خورد Icana

عبدالرضا مصری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص احتمال بازگشت حقوق های نجومی با بخشنامه دولت برای افزایش حقوق ها، گفت: با این بخشنامه قاعدتا بازگشت به موضوع حقوق‌های نجومی اتفاق نخواهد افتاد، مگر اینکه رقم حقوق نجومی تغییر کرده باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: با فرض اینکه دولت به حقوق کسی که 10 میلیون دریافت می کند،  ضریب 10 درصدی اعمال کند، یک میلیون تومان به حقوق او اضافه  می شود، عمدتا هیات علمی و قضات هستند که چنین حقوق هایی دریافت می کنند و به این درآمدها هم نجومی گفته نمی شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس دهم شورای اسلامی توضیح داد: بر اساس مصوبه مجلس باید به حقوق همه افراد مبلغ 400 هزار تومان اضافه شود و در بخش بعد دولت می تواند تا 10 درصد ضریب بر حقوق ها اعمال کند، با این حال قرار شد که دیوان محاسبات بررسی جامع و جدی بر این موضوع داشته باشد.

افزایش حقوق 98

 

وی با بیان اینکه دیوان محاسبات تمام جزییات را بررسی و نتیجه را در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات اعلام می کند، افزود: در حال حاضر افزایش حقوق ها اعمال شده است اما دیوان نیز بررسی نظارتی را انجام می دهد که آیا از قانون تخطی صورت گرفته است یا خیر؟

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این باره که گفته می شود در برخی موارد بیش از ضریب 10 درصدی برای افزایش حقوق ها اعمال شده است، بیان داشت: گفته ها در این باره نمی تواند مبنا قرار گیرد، باید دیوان محاسبات بررسی کند و تا آن زمان نمی توان در این خصوص  اظهار نظر دقیقی داشت و دیوان محاسبات باید اعلام کند که چه زمانی نتیجه بررسی آماده می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet