هدر موبایل
1398/03/06 09:23:00
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد:

آموزش و پرورش به دنبال واگذاری غیرقانونی 300 واحد آموزشی به خرید خدمات است

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید با وجود منع قانونی برای خرید خدمات در آموزش و پرورش، این وزارتخانه به دنبال واگذاری ۳۰۰ واحد آموزشی به خرید خدمات است.
آموزش و پرورش به دنبال واگذاری غیرقانونی 300 واحد آموزشی به خرید خدمات است نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید با وجود منع قانونی برای خرید خدمات در آموزش و پرورش، این وزارتخانه به دنبال واگذاری 300 واحد آموزشی به خرید خدمات است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803108745509303.jpg آموزش,و,پرورش,به,دنبال,واگذاری,غیرقانونی,300,واحد,آموزشی,به,خرید,خدمات,است Icana

جبار کوچکی‌نژاد  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از نبود برنامه و استراتژی مشخص در آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش یک برنامه منظم برای هر سال خود ندارد؛ چه در بحث مدارس دولتی و غیردولتی و چه در مورد معلمان و نیروهای جدید و به همین دلیل است که در حوزه‌های پرورشی، آموزشی، مالی، اداری و مدارس غیردولتی دچار برخی مشکلات اساسی شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: شنیده شده آموزش و پرورش سرباز معلمان را فراخوانده که دوباره به آنها تدریس بدهند یا به دنبال آن است که 300 واحد آموزشی را به خرید خدمات واگذار کند در حالی که خرید خدمات خلاف قانون برنامه توسعه، تنظیم مقررات مالی دولت و بودجه سالانه است و آموزش و پرورش فقط در روستاها و مناطق دورافتاده که هیچگونه خدمات آموزشی نیست می‌تواند خرید خدمات را انجام دهد.

نیروهای خرید خدمات به دنبال استخدام در دولت

وی درباره خرید خدمات توضیح داد: خرید خدمات آن است که آموزش و پرورش، مدرسه دولتی را به دلیل کمبود معلم به یک بخش خصوصی واگذار می‌کند ولی آن مدرسه همچنان دولتی است و مدیر دولتی دارد و به مدیر می‌گویند به ازای هر دانش‌آموز 500 هزار تومان می‌دهیم؛ سپس آن مدیر، معلم آزاد می‌آورد ولی این افراد چند سال پس از تدریس ادعا دارند که حق ماست استخدام شویم.

کوچکی‌نژاد تاکید کرد: در حال حاضر خرید خدمات یکی از مشکلاتی است که آموزش و پرورش با آن مواجه است و این عده که چندین هزار نفر هستند، اعلام کردند جلوی مجلس تجمع می‌کنند تا قانونی برای استخدام آنها وضع شود؛ در صورتی که این امر ممنوعیت قانونی داشت.

اگر آموزش و پرورش نیرو ندارد، به دنبال مجوز جذب از دولت باشد

وی با بیان اینکه مجلس نتوانسته جلوی تخلفات آموزش و پرورش را بگیرد، افزود: آموزش و پرورش فضا را برای جذب چنین نیروهایی باز کرده ولی از ورود مجلس به حل و فصل این موضوع انتقاد می‌کند؛ در صورتی که باید توضیح دهند چرا مسیر خلاف رفتند و پاسخگو نیستند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر آموزش و پرورش نیروی کافی ندارد، به دنبال مجوز جذب نیروی مورد نیاز از دولت باشد و مثلا همین نهضتی‌ها و پیش‌دبستانی‌ها را استخدام کند؛ نه آنکه به خرید خدمات پناه ببرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet