هدر موبایل
1398/03/07 07:56:51
سرویس اجتماعی
علیجانی:

شهرداری به جای نقاشی ستون پل ها، معتادان متجاهر را ساماندهی کند

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از اینکه بحث آسیب های اجتماعی به قصه پرغصه تبدیل شده از شهرداری خواستار ساماندهی معتادان متجاهر به جای نقاشی و رنگ آمیزی ستون پل ها شد.
شهرداری به جای نقاشی ستون پل ها، معتادان متجاهر را ساماندهی کند عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از اینکه بحث آسیب های اجتماعی به قصه پرغصه تبدیل شده از شهرداری خواستار ساماندهی معتادان متجاهر به جای نقاشی و رنگ آمیزی ستون پل ها شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201709104057843483.jpg شهرداری,به,جای,نقاشی,ستون,پل,ها،,معتادان,متجاهر,را,ساماندهی,کند Icana
محسن علیجانی زمانی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، معتادان متجاهر را یکی از آسیب های اجتماعی مهم دانست و گفت: بحث آسیب های اجتماعی به قصه پرغصه تبدیل شده از این جهت که دستگاه های اجرایی زیادی مانند وزارت تعاون، بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، شورای عالی اجتماعی و شهرداری ها برای مقابله با آسیب های اجتماعی از منابع عمومی بودجه می گیرند اما متاسفانه  عملکرد مناسبی ندارند.

محسن علیجانی زمانی


نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران به جای نقاشی و سرامیک‌ کاری ستون پل‌ها باید نسبت به ساماندهی معتادان متجاهر اقدام کند، افزود: افراد معتاد از منابع عمومی، بنزین، یارانه و مالیات ها سهم دارند و باید در درجه اول دولت وزارت خانه ها مانند وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و همچنین شهرداری تهران توجه ویژه ای به ساماندهی معتادان داشته باشد؛ شهرداری ستون پل ها را رنگ آمیزی، سرامیک و نقاشی می کند این در حالی است که پل های پایتخت به جای خواب معتادان تبدیل شده و  این اقدام  به هیچ وجه انسانی و اسلامی نیست  به طور قطع اگر  شهرداری  بودجه رنگ آمیزی پلها را به معتادان متجاهر  اختصاص دهد  شرایط زندگی آنها  بهبود می یابد.

علیجانی‌زمانی با ابراز تاسف از  خطر شیوع بیماری زرد زخم در نتیجه نبود حمام در برخی از محله های شوش  تصریح کرد: شهرداری و وزارت بهداشت باید سریع تر تمهیدات لازم برای پیشگیری از  شیوع این بیماری را اتخاذ کنند و تمامی دستگاه ها به ویژه شهرداری  اقدامات متمرکز و منسجم را در دستور کار قرار دهند.

وی بر  ضرورت تاسیس حمام عمومی در محله شوش تاکید کرد و گفت:  نزدیک به 15 هزار معتاد متجاهر در استان تهران و  10 تا 12 هزار در  شهرستان تهران وجود دارد که شهرداری باید همت لازم را برای ساماندهی آنها داشته باشد؛  رویکرد حناچی فرهنگی و اجتماعی است  و به عنوان نماینده تهران تقاضا داریم این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:  نوسازی و  مقاوم سازی  بافت های فرسوده بر اساس  برنامه ششم توسعه بر عهده وزارت راه و شهرسازی است بنابریان باید به نوسازی خانه های  فرسوده محله شوش توجه ویژه داشته باشد البته شهرداری نیز می‌تواند با بکارگیری تمهیدات مناسب برای تجمیع و  تراکم فروشی، صاحبان خانه های فرسوده را تشویق و  ترغیب به نوسازی کند.

وی افزود: دولت، خیرین و وزارت راه و شهرداری می توانند با همکاری هماهنگ مشکلات محله شوش را برطرف و ساخت حمام و نوسازی خانه ها را مدنظر قرار دهند./
 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet