هدر موبایل
1398/03/07 14:14:00
سرویس اجتماعی
عابدی:

صدا وسیما برای پخش تبلیغات مواد دارویی و بهداشتی از وزارت بهداشت تأییدیه اخذ کند

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد: صدا وسیما برای پخش تبلیغات مواد دارویی و بهداشتی در رسانه ملی از وزارت بهداشت تأییدیه اخذ کند.
صدا وسیما برای پخش تبلیغات مواد دارویی و بهداشتی از وزارت بهداشت تأییدیه اخذ کند سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد: صدا وسیما برای پخش تبلیغات مواد دارویی و بهداشتی در رسانه ملی از وزارت بهداشت تأییدیه اخذ کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701104104411974.jpg صدا,وسیما,برای,پخش,تبلیغات,مواد,دارویی,و,بهداشتی,از,وزارت,بهداشت,تأییدیه,اخذ,کند Icana

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اخذ استعلام توسط صدا و سیما از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو برای تبلیغات مواد بهداشتی و دارویی در رسانه ملی گفت: هر گونه تبلیغاتی که در رسانه ملی پخش می شود، به حساب نظام و کشور نوشته می شود؛ چراکه رسانه ملی، کانالی خصوصی نیست که هر نوع تبلیغاتی را پوشش داده و پخش کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص پخش آگهی تبلیغاتی دارویی و بهداشتی باید دقت نظر صورت گرفته و صداوسیما با هماهنگی با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، به تبلیغات محصولات دارویی و بهداشتی بپردازد که به طور مثال در مورد داروهای لاغری باید از وزارت بهداشت تأییدیه های لازم را اخذ کند تا مردم با اطمینان خاطر از این محصولات استفاده کنند.

وی افزود: متاسفانه با استعلام اخذ شده از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در خصوص تبلیغات برخی از مواد آرایشی، بهداشتی و دارویی که در رسانه ملی پخش می شود، این نتیجه بدست آمد که برخی از این محصولات دارای مجوز از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو بوده و برخی نیز مجوزی ندارند که به طور قطع باعث خواهد شد که اعتماد عمومی مردم نسبت به تبلیغاتی که در رسانه ملی صورت می گیرد، کاهش پیدا کرده و به تبع آن سلامتی مردم نیز دچار خطر شود.

گلایه مندی رییس نظام پزشکی کشور در مورد تبلیغات مواد آرایشی و بهداشتی در رسانه ملی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: رییس نظام پزشکی کشور نسبت به پخش برخی از آگهی های تبلیغاتی مواد آرایشی، بهداشتی و دارویی گله مندی داشت؛ لذا از رسانه ملی درخواست می شود که در خصوص مسائل دارویی و بهداشتی مردم که با سلامتی آنها در ارتباط است، دقت کامل را داشته و در این خصوص، هماهنگی های لازم را با وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و سازمان نظام پزشکی صورت دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet