ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1398/03/08 13:09:35
سرویس فرهنگی
مطالبه چند ده میلیاردی دانشگاه آزاد از بنیاد شهید

تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد قوت گرفت

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی شهریه دانشگاه آزاد، عنوان کرد: یکی از مشکلات دانشگاه آزاد مطالبه چند ده میلیاردی از بنیاد شهید است ولی افزایش ۲۲ درصدی شهریه در این شرایط اقتصادی منطقی نیست و موضوع تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد را جدی‌تر می‌کند.
تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد قوت گرفت نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به افزایش 22 درصدی شهریه دانشگاه آزاد، عنوان کرد: یکی از مشکلات دانشگاه آزاد مطالبه چند ده میلیاردی از بنیاد شهید است ولی افزایش 22 درصدی شهریه در این شرایط اقتصادی منطقی نیست و موضوع تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد را جدی‌تر می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100554082962.jpg تحقیق,و,تفحص,از,دانشگاه,آزاد,قوت,گرفت Icana

جبار کوچکی‌نژاد  نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به افزایش تا 22 درصدی شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید تحصیلی، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر از پس هزینه‌های خود بر نمی‌آید و یکی از علل اصلی آن طلب چند ده میلیاردی خود از بنیاد شهید و امور ایثارگران است. دانشگاه آزاد بر اساس مصوبات هیأت امنای خود به فرزندان شهدا خدمات رایگان ارائه می‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: ضعف مدیریتی بنیاد شهید و امور ایثارگران نه تنها خانواده شهدا را دچار مشکل کرده است، بلکه گریبان گیر دانش آموزان و دانشجویان ایثارگران و شهدا را نیز دچار مشکل کرده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد نیز نباید فشار را بر دوش دانشجویان و خانواده های آن‌‎ها بگذارد، تصریح کرد: در این شرایط اقتصادی که مردم از پس هزینه‌های زندگی بر نمی‌آیند نباید هزینه تحصیل از سوی دانشگاه آزاد و سایر مؤسسات آموزشی غیر دولتی بالا برود.

کوچکی‌نژاد با یادآوری اینکه یکی از ایرادات دانشگاه آزاد در این دوره تغییرات پیاپی مدیریتی در این دانشگاه است، افزود: این تغییرات به بدنه مدیریتی دانشگاه آزاد ضربه وارده کرده است و نمی‌تواند منابع مورد نیاز خود را تأمین کند.

دانشگاه آزاد به جای چابک سازی دست در جیب مردم کرده است

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: امروز دانشگاه آزاد به جای اینکه اقدام به چابک سازی کند و ساختارهای خود را اصلاح کند، دست در جیب دانشجویان کرده و شهریه را بالای 20 درصد بالا برده است.

وی اضافه کرد: در همین راستا موضوع تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار دارد و یقیناً طی هفته‌های آینده کمیسیون آموزش و تحقیقات این پرونده را کلید خواهد زد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هرگونه شایعه مبنی بر رد تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس را تکذیب کرد و گفت: طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با یک متقاضی هم دنبال خواهد شد و این موضوع را قطعا در کمیسیون پیگیری خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet