هدر موبایل
1398/03/08 13:41:03
سرویس فرهنگی
تابش:

الزام دستگاه‌ها به تامین اعتبار برای ورزش ضروری است

رئیس فراکسیون ورزش در مجلس گفت: اختصاص اعتبارهای مناسب، الزام دستگاه‌ها به تامین اعتبارات لازم و حتی الزام افراد به ورزش در روز به ویژه کارمندان تاکید می‌شود.
الزام دستگاه‌ها به تامین اعتبار برای ورزش ضروری است رئیس فراکسیون ورزش در مجلس گفت: اختصاص اعتبارهای مناسب، الزام دستگاه‌ها به تامین اعتبارات لازم و حتی الزام افراد به ورزش در روز به ویژه کارمندان تاکید می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107196370089.jpg الزام,دستگاه‌ها,به,تامین,اعتبار,برای,ورزش,ضروری,است Icana

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت ورزش همگانی با بیان اینکه ورزش امروز یک مقوله بسیار مهم در کانون توجه آحاد مردم در سنین مختلف با خواستگاه‌های متفاوت است گفت: ورزش قهرمانی مهم است چراکه باعث اعتلا و سربلندی کشورها در جهان امروز می‌شود و هم اهتمام به ورزش همگانی می‌تواند انسان‌های قوی و با اراده، جامعه‌ای شاداب و با نشاط و پایدار در برابر امراض و تهدیدها به وجود می‌آورد.

هر چقدر در ورزش همگانی هزینه کنیم برای شکل گیری جامعه سالم سرمایه‌گذاری کردیم

نماینده مردم اردکان در مجلس افزود: هر چقدر در ورزش بویژه در ورزش همگانی هزینه کنیم برای شکل‌گیری جامعه‌ای بر محور انسان‌های سالم، موثر، کارآمد و عالم که سنگ زیربنای توسعه و بستر توسعه هستند، سرمایه‌گذاری کردیم؛ از این رو به گسترش ورزش همگانی، حمایت از آن با اختصاص اعتبارهای مناسب، الزام دستگاه‌ها به تامین اعتبارات لازم و حتی الزام افراد به ورزش در روز به ویژه کارمندان تاکید می‌کنم و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنم.

سرانه ورزش در ایران در حد میانه است

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرانه ورزش در ایران در حد میانه است، تصریح کرد: سرانه ورزش در ایران نه در حد کلان و نه کم است چراکه در هر صورت زیرساخت‌هایی را که فراهم می‌کنیم و ورزشگاه‌هایی که می‌سازیم در گسترش و اشاعه ورزش همگانی موثر است و چنانچه اینها را مورد محاسبه قرار دهیم که قطعا باید مورد محاسبه قرار دهیم، جزء کشورهای میانه‌ای هستیم که به ورزش اهتمام داریم.

با اینکه بنیه مالی دولت خیلی قوی نیست اما نسبتا خوب به امر ورزش توجه شده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در مقایسه سرانه ورزش همگانی در ایران با سایر کشورها اظهار داشت: در ایران بیشتر تصدی کار بر عهده دولت است و بنیه مالی دولت نیز خیلی قوی نیست اما با اینکه بر عهده دولت است اما به امر ورزش نسبتا خوب توجه شده است.

ورزش در کشورهای دیگر به عنوان یک راهبرد و استراتژی دیده می‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در کشورهایی که بخش خصوصی متولی و متصدی کارها است، برای تامین شادابی، نشاط و سلامتی شهروندان خود هزینه‌های خوبی در جهت توسعه ورزش اختصاص می‌دهند و به عنوان یک راهبرد و استراتژی نیز به بودجه ورزش نگاه می‌کنند و آموزش‌های خوبی به این امر اختصاص می‌دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet