هدر اصلی
1398/03/08 13:35:15
سرویس اقتصادی
جعفرزاده ایمن آبادی:

قوه قضاییه برای تعیین تکلیف کالاهای متروکه گمرک شعبه موقت ایجاد کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اموال متروکه از قوه قضاییه برای تعیین تکلیف این اموال خواست شعبه ای موقت در گمرک ایجاد کند.
قوه قضاییه برای تعیین تکلیف کالاهای متروکه گمرک شعبه موقت ایجاد کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اموال متروکه از قوه قضاییه برای تعیین تکلیف این اموال خواست شعبه ای موقت در گمرک ایجاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902104306373331.jpg قوه,قضاییه,برای,تعیین,تکلیف,کالاهای,متروکه,گمرک,شعبه,موقت,ایجاد,کند Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه گفته می شود سه برابر بودجه کشور، اموال راکد وجود دارد، گفت: میزان این اموال سه برابر بودجه کشور نیست، مطلع هستیم که دولت در نظر دارد تا چند ماه آینده تکلیف کالاهای متروکه را تعیین کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: اخیرا در نشستی که با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشته ایم بیان شد که تا دو ماه دیگر مجوزی صادر می شود تا اموال متررکه در گمرک ها تخلیه شود.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: این اموال برای دولت نیست، اموال برای بخش های مختلف اقتصادی و مردم است که به دلیل مشکلات و قوانین گمرکی، در انبارها مانده است، هرچند که دولت چند بار مجوز تخلیه داده  اما تا شناسایی اموال و بررسی فشار تخلیه این کالاها بر قیمت ها و بازار، تخلیه این کالاها زمان بر شده است.

رسوب کانتینرها در گمرک

 

وی افزود: انتظار می رود که به تخلیه اموال متروکه گمرک ها سرعت بیشتری داده شود این احتمال وجود دارد که اگر اموال تخلیه نشود، آسیب به کالا و جامعه وارد شود، چرا که برخی از اموال فاسد، خراب و باید امهال شود، از این رو باید کارگروهی در گمرک تشکیل تا تکلیف این کالاها تعیین شود.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه باید برای اموال مازاد دولتی نیز تعیین تکلیف شود، اظهار داشت: با هماهنگی قوه قضاییه باید تکلیف اموال بی صاحب، مشکوک الصاحب، مازاد و متروکه تعیین شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس پیشنهاد داد: بهتر است که قوه قضاییه شعبه ای در گمرک با تمام امکانات ایجاد کند تا در بازه زمانی کوتاهی برای اموال متروکه  گمرک حکم صادر کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet