خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/03/15 18:06:24
سرویس سیاسی

روایت نماینده مردم ورامین در مجلس از قیام تاریخی 15 خرداد

سیدحسین نقوی حسینی به بازخوانی وقایع تاریخی ۱۵ خرداد سال ۴۲ در حوزه انتخابیه خود پرداخته است.
روایت نماینده مردم ورامین در مجلس از قیام تاریخی 15 خرداد سیدحسین نقوی حسینی به بازخوانی وقایع تاریخی 15 خرداد سال 42 در حوزه انتخابیه خود پرداخته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105902514967.jpg روایت,نماینده,مردم,ورامین,در,مجلس,از,قیام,تاریخی,15,خرداد Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملتتصریح کرد: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی گفت: شهرستان پیشوا به عنوان خاستگاه حرکت مردمی قیام 15 خرداد  همواره در دوران سیاه طاغوت حامی اسلام و مرجعیت و روحانیت بوده است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس افزود:در زمان بازداشت مرجع عالیقدر حضرت امام خمینی رحمة الله علیه مردم دشت ورامین یعنی مردم ورامین و پیشوا، باقرآباد ،قرچک با حمایت از اسلام و مرجعیت و روحانیت قیام می کنند و بدون اینکه به حزب و گروه و دسته‌ای وابسته باشند، تنها فقط با تعصب دینی و اعتقاد راسخ به ولایت و مرجعیت در مقابل گلوله های رژیم طاغوت می ایستند.

وی ادامه داد: بسیاری از زمین های کشاورزی خودشان به سمت تهران حرکت می کنند که در منطقه باقرآباد قرچک با گروه‌های نظامی رژیم طاغوت روبرو می شوند و در اثر این درگیری تعداد بسیار زیادی -که هیچ وقت نتوانستیم تعداد شهدا و جانبازان را احصا کنیم - تعداد زیادی از مردم به شهادت می‌رسد و تعداد بسیار زیادی هم مجروح و جانباز می شوند .

نقوی همچنین تاکید کرد: حرکت به این شکل بوده است که مردم دشت ورامین و مردم شهرستان‌های قرچک و پیشوا ،جواد آباد ،محمد آبادو  باقرآباد -که خود یک حرکت مستقل داشتند- از روستای محمد آباد به طور مستقل حرکت می کنند میان و به این قیام ما می‌پیوندند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در خصوص این حرکت مردمی،خاطرنشان کرد:این حرکت ولایتمداران، حرکتی مردمی و بدون وابستگی سیاسی و صرفاً در محور اعتقادات دینی به ولایت رهبری و مرجعیت، یک الگوی تمام عیار برای مردم سالاری دینی و پشتیبانی از نظام اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد:مردم مسلمان این منطقه مومن  و معتقد و پیرو روحانیت و  ولایت هستند و در دوران دفاع مقدس و  و در فتنه سال ۸۸ نیز به صورت کفن پوش برای حمایت از رهبری در عرصه های مختلف انقلاب به صحنه آمدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اعتقاد به رهبری و ولایتمداری مردم ورامین باعث شد - با توجه به اینکه اغلب مردم در همان زمان حضرت امام با  تفکرات و مرجعیت ایشان آشنایی داشتند -  زمانی که خبر بازداشت حضرت امام(ره) را شنیدند یکپارچه قیام کردند و  با اعتقاد راسخ دینشان به مرجعیت و ولایت قیام کردند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet