هدر موبایل
1388/07/15 11:11:00
سرویس کمیسیون ها

دیدار نخست وزیر سابق عراق با رییس کمیسیون فرهنگی

** "ابراهیم جعفری" رییس حزب اصلاح ملی و نخست وزیر سابق عراق با "غلامعلی‌حداد عادل" رییس کمیسیون فرهنگی مجلس دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حداد عادل در ابتداء این دیدار با اشاره به اشتراکات و مراودات تاریخی، فرهنگی و دینی دو ملت اظهار داشت: عمق پیوند‌های دوستی و برادرانه دو کشور مناسبات فی‌مابین را از هرگونه آسیب و خدشه دشمنان مشترک مصون ساخته است.

وی نقش مجالس را در تسهیل و گسترش روابط دو کشور بسیار مهم و ارزنده خواند و افزود: باید از ظرفیت‌های بالای روابط پارلمانی برای تحکیم و توسعه هرچه بیشتر روابط دوستانه دو کشور در تمامی عرصه‌ها بهره برد.

حداد عادل با بیان این که سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران حمایت از استقلال و پیشرفت همه جانبه ملت عراق است افزود: حفظ استقلال و تمامیت ارضی، تثبیت روند حاکمیت ملی و خروج اشغال‌گران از اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به تلاش‌های دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه و جدایی، قومی، مذهبی عراق به لزوم هوشیاری و در این رهبران دینی، سیاسی این کشور برای تقویت وحدت و انسجام ملی تاکید کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تعمیق و ارتقاء مناسبات همه جانبه با عراق مورد تاکید قرار داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری کشورمان اشاره کرد و تصریح نمود اهمیت حوادث نشان داد که ریشه و کانون جهان اسلام جمهوری اسلامی ایران است و دشمنان اسلام با تمام توان می‌خواهند این شعله را خاموش کنند.

براساس این گزارش ابراهیم جعفری رییس حزب اصلاح ملی عراق نیز در این دیدار توسعه و تحکیم روابط دوستانه دو کشور را اهمیت فراوانی برخوردار دانست و گفت: روابط  برادرانه فی‌ما بین الگوی مناسبی برای کشورهای منطقه می‌باشد و در همین زمینه نقش مراودات فرهنگی، دینی دو کشور را بسیار با اهمیت خواند و بر ضرورت گسترش روابط فرهنگی، دانشگاهی میان دو کشور تاکید کرد.

وی‌همچنین با اشاره به تجارب ارزنده جمهوری اسلامی ایران در بخش مختلف پارلمانی، اجرایی و قضایی خواستار انتقال این تجارب به کشور عراق گردید.

وی سیاست اصولی ایران در تثبیت روند حاکمیت ملی و آرامش در عراق را بسیار موثر دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet