هدر موبایل
1398/03/10 09:16:00
سرویس اقتصادی
نادری تشریح کرد:

چرا قیمت طلا در بازار کاهشی شد؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید که کاهش نرخ ارز روند نزولی قیمت طلا را به دنبال داشته که وضع مالیات بر عایدی سرمایه به این روند استمرار می بخشد.
چرا قیمت طلا در بازار کاهشی شد؟ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید که کاهش نرخ ارز روند نزولی قیمت طلا را به دنبال داشته که وضع مالیات بر عایدی سرمایه به این روند استمرار می بخشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903108848267210.jpg چرا,قیمت,طلا,در,بازار,کاهشی,شد؟ Icana

شهاب نادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کاهشی شدن نرخ طلا در کشور، گفت: مهم‌ترین دلیل تداوم روند کاهشی نرخ ارز و طلا در بازار به سیاست‌ های جدید و بانک مرکزی برمی‌ گردد، چراکه بانک مرکزی با اختیارات قانونی تمام تلاش خود را برای پایین نگه داشتن نرخ‌ ها انجام می‌دهد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی، یکی دیگر از علل کاهش قیمت طلا در روزهای گذشته را به کاهش قیمت طلای جهانی مربوط دانست و  افزود: کاهش قیمت دلار روی کاهش قیمت طلا اثر می‌گذارد، چرا که این حوزه‌ ها به صورت مکمل یکدیگر عمل می‌کنند و با توجه به کاهش قیمت ارز در هفته های اخیر قیمت طلا نیز روند کاهشی داشته و تا 40 هزار تومان نیز از قیمت آن کاسته شده است.

روند کاهشی قیمت طلا نیز ادامه می یابد

وی ادامه داد: پیش بینی می شود که کاهش قیمت ارز در بازار استمرار داشته باشد، به همین دلیل براساس پیش بینی ها تا حدودی از حباب قیمتی طلا در بازار نیز کاسته می شود و روند کاهشی قیمت طلا نیز ادامه می یابد.

نادری با بیان اینکه روند نزولی قیمت‌ها در بازار سبب شده تا بر خلاف روزهای اوج قیمتی تقاضا در بازار ارز و طلا کم شود، تاکید کرد: از سوی دیگر خریداران ارز و طلا در گذشته از بیم این که قیمت کاهش بیشتری داشته باشد و متحمل ضرر و زیان شوند، اقدام به فروش می‌کنند.

وضع مالیات بر عایدی سرمایه روند کاهشی قیمت طلا را استمرار می بخشد

وی افزود: از سوی دیگر واردات بدون محدودیت مصنوعات طلا به کشور سبب شده حجم ورودی آن افزایش یابد و از این طریق قیمت آن در کشور روند کاهشی پیدا کند که با اتخاذ تصمیمات صحیح از سوی دولت همانند وضع مالیات بر عایدی سرمایه این روند می تواند ادامه یابد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،  با تاکید بر اینکه قیمت‌ها باید در بازار باثبات شود تا سودجویان از این امر سوء استفاده نکرده و به افزایش قیمت ها دامن نزنند، تصریح کرد: با توجه به روند کاهشی و نوسانات قیمتی میزان تقاضا برای خرید طلا و سکه کاهش یافته که این موضوع به شکستن حباب قیمت طلا و سکه در بازار منجر شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet