هفته دفاع مقدس
1398/03/11 10:20:43
سرویس فرهنگی
ابطحی:

قرار بود رابط بین دانشگاه و صنعت تعریف شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید بنا بود یک فرد یا پست به عنوان رابط بین دانشگاه و صنعت تعریف شود ولی صنعتی‌ها کمتر زیر بار همکاری با دانشگاه می‌روند.
قرار بود رابط بین دانشگاه و صنعت تعریف شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید بنا بود یک فرد یا پست به عنوان رابط بین دانشگاه و صنعت تعریف شود ولی صنعتی‌ها کمتر زیر بار همکاری با دانشگاه می‌روند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102483530657.jpg قرار,بود,رابط,بین,دانشگاه,و,صنعت,تعریف,شود Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم ورود دانشگاه برای تحقق رونق تولید و عبور از تحریم‌ها گفت: موضوع مهم، ارتباط دانشگاه با صنعت است و اگرچه این نکته بارها و بارها گوشزد شده که پیشرفت یا خودکفایی در برخی عرصه‌ها جز از مسیر ارتباط عملی دانشگاه با صنعت میسر نمی‌شود ولی متاسفانه کمتر دیده شده این مطلب جنبه عملیاتی به خود بگیرد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: حتی بنا بود یک فرد یا پست در دانشگاه‌ها به عنوان رابط بین دانشگاه و صنعت تعریف شود ولی صنعتی‌ها کمتر زیر بار همکاری با دانشگاه می‌روند و استدلال می‌کنند به سرانجام رسیدن پروژه‌ها زمان‌بر است در حالی که ما اکنون نیازمند حل مساله هستیم.

شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس نبوغ خود نیاز جامعه را برآورده می‌کنند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس همچنین با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان توضیح داد: آنچه تا اندازه‌ای توانسته به بهبود این رابطه کمک کند، بحث شرکت‌های دانش‌بنیان است؛ زیرا نیاز جامعه را ‌می‌بینند و بر اساس خلاقیت و نبوغ خود، آنها را برآورده می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با بیش از 150 شرکت دانش‌بنیان ادامه داد: اگر بتوان از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان، صنعت را درگیر و حتی وادار به حمایت یا مشارکت در تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان کرد، به فرمایشات رهبر انقلاب در این خصوص عمل شده است.

وقت تبدیل دانش به ثروت است

ابطحی تاکید کرد: تحریم فضای خوبی برای رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های جوانان ایجاد کرده و حال که وزارت صنعت نیازهای خود را مطرح کرده، نوبت ورود دانشگاه است زیرا دانشگاه با رویکرد محتاطانه نمی‌تواند وارد این موضوع شود باید رویکرد خود را عوض کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار تغییراتی در نحوه موضع‌گیری هیئت امنای دانشگاه‌ها، تغییر سرفصل دروس اساتید شد و افزود: اگر همیشه برای درآمدزایی دانشگاه شعار می‌دادیم، اکنون وقت آن است که دانش به ثروت تبدیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet