هدر اصلی
1398/03/11 10:38:45
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

وزارت علوم برای عبور کشور از تحریم پای کار بیاید

نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس معتقد است اینکه باید از وجود دانشگاه‌ها برای برون‌رفت از مشکلات تحریمی استفاده کرد، نسخه شفابخش امروز کشور است.
وزارت علوم برای عبور کشور از تحریم پای کار بیاید نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس معتقد است اینکه باید از وجود دانشگاه‌ها برای برون‌رفت از مشکلات تحریمی استفاده کرد، نسخه شفابخش امروز کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106277743311.jpg وزارت,علوم,برای,عبور,کشور,از,تحریم,پای,کار,بیاید Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم ورود دانشگاه برای تحقق رونق تولید و عبور از تحریم‌ها گفت: تاکید رهبر انقلاب در جلسه با هیئت‌های علمی، دانشگاه‌ها و مجموعه عالمان کشور بر آن بود که باید از وجود دانشگاه‌ها برای برون‌رفت از مشکلات تحریمی استفاده کرد و این امر دقیقا نسخه شفابخش امروز کشور است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی دشمنان مانع از فروش و صدور نفت می‌شوند، باید اعتبارات و منابع را در درون کشور جستجو کرد و البته وزارت علوم هم باید پای کار بیاید و برای حل این مشکل کمک بزرگی داشته باشد.

دانشگاه نسل چهارم باید مشکل کشور را حل کند

وی حذف رشته‌های غیرضرور یا از مُدافتاده را از جمله راهکارهای اولیه دانست و ادامه داد: بسیاری از مقالات، پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌هایی که خاک می‌خورد و استفاده نمی‌شود موید آن است که دانشگاه‌ها انرژی خود را هرز می‌دهند و در شرایط فعلی به کار نمی‌آیند؛ در صورتی که دانشگاه نسل چهارم باید مشکل کشور را حل کند.

احمدی لاشکی با ابراز خرسندی از اینکه وزارت صنعت مشکلات و نیازهای خود را اعلام کرده، تصریح کرد: یک اتاق فکر وزین باید برای حل این مشکلات به کار گرفته شود.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری برمی‌گردد و تقویت و حمایت از این حوزه‌ها از سوی صندوق ضمانت، صندوق نوآوری و شکوفایی، بنیاد نخبگان و معاونت علمی رییس جمهور یقینا آن چیزی است که رهبر انقلاب به دنبال آن است و می‌توان با آن نسخه، گره‌ای از گره‌های کور کشور را باز کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet