هدر موبایل
1398/03/17 11:01:12
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

یک سوم درآمد فروش نفت در گردشگری مازندران مستتر است

عضو هیئت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس معتقد است ارزآوری حوزه گردشگری در کشور کمتر از نفت نیست؛ اگر برای آن برنامه‌ریزی صحیح و اصولی صورت گیرد.
یک سوم درآمد فروش نفت در گردشگری مازندران مستتر است عضو هیئت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس معتقد است ارزآوری حوزه گردشگری در کشور کمتر از نفت نیست؛ اگر برای آن برنامه‌ریزی صحیح و اصولی صورت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902104137431840.jpg یک,سوم,درآمد,فروش,نفت,در,گردشگری,مازندران,مستتر,است Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اهمیت صنعت گردشگری در شرایط اقتصادی کنونی کشور گفت: اگر از ظرفیت گردشگری ایران به درستی استفاده شود، ظرفیت بسیار بالایی دارد و شهروندان همین کشورهای همسایه به ویژه اعراب آنقدر تعداد قابل توجه هستند که در صورت انتخاب ایران به عنوان مقصد گردشگری می‌توانند ارز قابل توجهی به کشور ما بیاورند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: در کشور ما هم مجموعه‌های گردشگری تفریحی وجود دارد نظیر دریا و جنگل، هم مراکز تاریخی همچون نقش جهان و تخت جمشید و هم از نظر مذهبی و زیارتی قوی است؛ بنابراین اگر فضاسازی و اطلاع‌رسانی خوبی صورت گیرد، متقاضیان سفر به ایران از اقصی نقاط دنیا کم نخواهند بود.

گردشگر خارجی و توریست؛ جایگزین صادرات نفتی

وی تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید با تدابیر بیشتر، برنامه‌ریزی قوی‌تر و غنی‌تری داشته باشد تا ما بتوانیم از قِبـَـل گردشگر خارجی و توریست بخشی از صادرات نفتی را جبران کنیم.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مقرر شده بود کشور از فروش نفت 150 هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد ولی می‌توان در صورت برنامه‌ریزی درست و اصولی، یک سوم این رقم را از گردشگری استان مازندارن به دست آورد.

پتانسیل گردشگری فعال شود، ارزآوری آن چند برابر می‌شود

احمدی لاشکی با بیان اینکه یک سوم رقم فروش نفت در گردشگری مازندران مستتر است، ادامه داد: در عرض 15 روز ایام عید 6 میلیون گردشگر به نمک آبرود سر زد که معادل چندین برابر جمعیت کشور قطر است لذا اگر برای چنین موضوعاتی برنامه وجود داشته باشد و فضا آماده باشد، ارزآوری آن کمتر از نفت نیست.

عضو هیئت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس افزود: در حال حاضر از یک دهم ظرفیت گردشگری کشور استفاده می‌شود ولی اگر پتانسیل گردشگری فعال شود، ظرفیت ارزآوری آن به چند برابر رقم کنونی خواهد رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet