خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1398/03/11 14:07:41
سرویس سیاسی
حسن‌بیکی در تشریح نشست اضطراری مکه مطرح کرد؛

هدف سعودی‌ها ایجاد جنگ روانی علیه ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد نشست اضطراری در مکه و طرح ادعاهای واهی علیه ایران جنگ روانی و تبلیغاتی است.
هدف سعودی‌ها ایجاد جنگ روانی علیه ایران است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد نشست اضطراری در مکه و طرح ادعاهای واهی علیه ایران جنگ روانی و تبلیغاتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201906101085573268.jpg هدف,سعودی‌ها,ایجاد,جنگ,روانی,علیه,ایران,است Icana

ابوالفضل حسن‌بیکی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به برگزاری نشست اضطراری در مکه و طرح ادعاهای واهی علیه ایران، گفت: بروز چند مولفه موجب شده آمریکا، اسرائیل و عربستان به طور جدی از ایران ناراحت شوند از این رو تلاش می کنند چهره ایران را ترور کنند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایستادگی ملت ایران در مقابل خواسته ها و زیاده خواهی های آمریکا یکی از این موارد است، اظهار کرد: این مهم در حالیست که امروزه قدرت مقاومت بر قدرت شرارت در منطقه خاورمیانه فائق آمده از این رو مشاهده می شود که در غزه کمتر از 24 ساعت واکنش های شدیدی علیه اسرائیل صورت می گرد و زمینه شکست رژیم صهیونیستی فراهم می شود.

هم اکنون اسرائیل به سرزمین هایی که دورش دیوار کشیده محدود شده است

وی با اشاره به اینکه هم اکنون اسرائیل به سرزمین هایی که دورش دیوار کشیده محدود شده است، ادامه داد: امروزه گنبدآهنین اسرائیلی ها به دلیل تقویت جریان مقاومت در فلسطین از کار افتاده است که موارد مذکور از جمله مواردی محسوب می شود که عصبانیت آمریکا و سعودی ها را فراهم کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه امروزه در خاورمیانه دو قطب مقاومت و قطب شرارت وجود دارد که ایران در راس محور مقاومت و اسرائیل و سعودی ها در راس محور شرارت قرار دارند، افزود: این مهم در حالیست که سعودی ها می دانند باید در کنار مقاومت بایستند اما به دلیل فشار آمریکایی ها مجبور به فرافکنی هستند.

حسن‌بیکی گفت: در این بین قدرت ایران نیز مولفه دیگری است که موجب شده اقدامات خصمانه علیه کشورمان صورت بگیرد که نشست اضطراری در مکه و طرح ادعاهای واهی علیه ایران از جمله آن است.

قدرت موشکی ایران محاسبات آمریکایی ها را بر هم زده است

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قدرت موشکی ایران محاسبات آمریکایی ها را بر هم زده و موجب شده قدرت آمریکایی ها در مقابل کشورمان ناچیز به نظر برسد. بر این اساس کاخ سفید می داند که اگر شروع کننده جنگی باشند هیچگاه پایان دهنده آن نیستند و حتی این موضوع دامن برخی از کشورها را خواهد گرفت.

وی ادامه داد: باید یادآور شد عراق در اجلاس مذکور در مقابل سعودی ها ایستاد زیرا به خوبی از نزدیک درک کردند که ایرانیان چطور کشورشان را از شر تروریست ها نجات دادند. مسئولان عراقی تاکید کرد که جهان اسلام باید یکپارچه باشد. بیش از 1 میلیارد مسلمان وجود دارد که کمتر از یک سوم آن عرب است لذا باید با جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و پاکستان و دیگر کشورهای اسلامی ارتباط داشته باشند تا قدرتمند شوند. همچنین 8 کشور عربی در خاورمیانه جمعیتی همانند ایران ندارند و حتی قدرتشان در حد یک پنجم قدرت ایران نیست لذا در اظهارنظراتشان باید معیارهای مقایسه را مورد توجه قرار دهند.

نشست مکه در راستای تحقق طرح معامله قرن است

وی با بیان اینکه طرح معامله قرن نیز امروزه به طور جدی از سوی غربی ها و همپیمانان آنها مطرح است اما نمی دانند که نمد پاره و کهنه ای است، افزود: بر این اساس شاهد برگزاری نشست مذکور هستیم تا زمینه هماهنگی های بیشتر برای تحقق آن فراهم شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نشست مکه جنگ روانی و تبلیغاتی است و این در حالیست که افکار عمومی دنیا دیگر چنین حربه هایی را نمی پذیرد، خاطرنشان کرد: باید تاکید کرد حرف های سعودی ها بی پایه و اساس است؛ زیرا آمریکایی ها اعلام می کنند که نمی توانند با ایران مقابله کنند لذا حرف های سعودی ها دیگر محلی از اعراب ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، نشست اضطراری «شورای همکاری خلیج فارس» با درخواست عربستان در مکه برگزار شد.

شورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس در پایان نشست اضطراری در مکه، که به دعوت «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی برگزار شد، بار دیگر اتهامات بی‌‌اساس و ثابت‌نشده خود علیه ایران را تکرار کرده و خواستار اتخاذ تدابیری جدی برای مقابله با نظام ایران شدند.

در این بین سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به بیانیه پایانی نشست سران عرب ضمن ابراز تأسف از رویکرد عربستان سعودی در سو استفاده از شرایط میزبانی اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در مکه مکرمه، بیانیه صادره از سوی سران برخی کشورهای عرب و خلیج فارس را که در آن اتهامات بی اساسی علیه کشورمان مطرح شده است را رد و محکوم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet