هدر موبایل
1398/03/11 14:59:37
سرویس فرهنگی
سعیدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری:

دولت برای مقابله با جریان یأس‌آفرین در دانشگاه‌ها زمینه اشتغال جوانان را فراهم کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سخنان رهبری در خصوص ضرورت تقویت امید در بین دانشجویان، عنوان کرد: دولت برای مقابله با جریان یأس‌آفرین در دانشگاه‌ها زمینه اشتغال جوانان را فراهم کند.
دولت برای مقابله با جریان یأس‌آفرین در دانشگاه‌ها زمینه اشتغال جوانان را فراهم کند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سخنان رهبری در خصوص ضرورت تقویت امید در بین دانشجویان، عنوان کرد: دولت برای مقابله با جریان یأس‌آفرین در دانشگاه‌ها زمینه اشتغال جوانان را فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100751664360.jpg دولت,برای,مقابله,با,جریان,یأس‌آفرین,در,دانشگاه‌ها,زمینه,اشتغال,جوانان,را,فراهم,کند Icana

فاطمه سعیدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت وجود «امید» برای پیشرفت علمی کشور، عنوان کرد: یکی از محورهای که دشمن به دنبال آن است ایجاد یأس و نا امیدی در میان جوانان به ویژه دانشگاهیان است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: به همین جهت ضرورت دارد دولت برای مقابله با این رویکرد جریان یأس‌آفرین، زمینه اشتغال جوانان را فراهم کند؛ امروز حتی شاهد بیکاری برخی از نخبگان کشور هستیم و بستر اشتغال در کشور برای این افراد هم وجود ندارد.

خدمات تحصیلی در کشور در بالاترین سطح و ارزان ارائه می‌شود

سخنگوی فراکسیون امید مجلس یکی از اصلی ترین علل یأس و نا امیدی در کشور را بیکاری گسترده جوانان دانست و گفت: در نقطه مقابل اشتغال، موضوع تحصیل در کشور است، ایران یکی از کشورهایی محسوب می‌‎شود که ارزان ترین خدمات تحصیلی را با کیفیت مناسب به دانشجویان در سطح وسیع و گسترده ارائه می‎‌دهد.

دانشجویان آینده روشنی برای خود متصور نیستند

وی اضافه کرد: همین دانشجو در حین تحصیل به دلیل اینکه آینده روشنی ندارد نمی‌‎تواند بر مسائل تحصیلی متمرکز شود و دائماً ذهنش درگیر اشتغال، مسکن و آینده خود است. چنانچه دولت نیاز جوانان را شناسایی و به دنبال رفع آن باشد، بسیاری از نخبگان، فکر خروج از کشور و مهاجرات را نیز نخواهند کرد.

سعیدی تصریح کرد: در واقع دولت به راحتی می‌‎تواند با فعالیت‌های مثبتی که زمینه ازدواج جوانان را فراهم کند با جریان یأس‌آفرین مقابله کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: شاید برخی از دانشجویان موارد خاص دیگری را برای مهاجرت از کشور مد نظر داشته باشند ولی این تعداد در اقلیت هستند و مسئله اصلی اکثریت دانشجویان اشتغال، مسکن و تأمین نیازهای اولیه برای زندگی مشترک است.

به گزارش خانه ملت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار استادان و اعضای هیئت‌های علمی دانشگاهها، شرط اساسی برای پیشرفت علمی کشور را وجود «امید» برشمردند و با هشدار درخصوص وجود جریانی در داخل و خارج که با اخبار دروغ و تحلیل‌های مغرضانه به‌دنبال دمیدن روح ناامیدی و انکار دستاوردهای پُرافتخار علمیِ ایران است، افزودند: «جریان یأس‌آفرین» به‌دنبال آن است که دانشجویان نخبه را بی‌انگیزه یا ترغیب به خروج از کشور کند و استادان را نیز که میانداران مسائل دانشگاه هستند، از پیشرفت علمی مأیوس کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet