هدر موبایل
1398/03/11 14:48:25
سرویس فرهنگی
وزارت آموزش و پرورش در جوابیه‌‎ای عنوان کرد:

استقرار گروه‌های نظارتی ویژه در بالای شهر تهران برای کنترل شهریه مدارس

وزارت آموزش و پرورش طی جوابیه‌ای از استقرار گروه‌های نظارتی ویژه در مناطق یک تا ۶ شهر تهران خبر داد تا بر فرایند ثبت نام در مدارس و مراکز غیر دولتی نظارت ویژه‌ای داشته باشند.
استقرار گروه‌های نظارتی ویژه در بالای شهر تهران برای کنترل شهریه مدارس وزارت آموزش و پرورش طی جوابیه‌ای از استقرار گروه‌های نظارتی ویژه در مناطق یک تا ۶ شهر تهران خبر داد تا بر فرایند ثبت نام در مدارس و مراکز غیر دولتی نظارت ویژه‌ای داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/82529.jpg استقرار,گروه‌های,نظارتی,ویژه,در,بالای,شهر,تهران,برای,کنترل,شهریه,مدارس Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، وزارت آموزش و پرروش در پاسخ به خبری که در تاریخ 29 اردیبهشت ماه 98 با عنوان "دریافت شهریه‌های مختلف در مدارس غیر دولتی به دلیل نبود نظارت آموزش و پرورش" توضیحاتی ارائه کرده است که این توضیحات به شرح ذیل است:

1- یکی از برنامه های وزارت آموزش و پرورش که هر ساله بخش قابل توجهی از توان و ظرفیت این وزارتخانه (از صف تا ستاد) معطوف به آن می‌باشد، نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی است، در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش فصل چهارم، مدرسه در افق چشم انداز ۱۴۰۴ باید خود ارزیاب، مسئول و پاسخ گو نسبت به نظارت و ارزیابی بیرونی باشند. لزوم جایگزین نمودن فنون وروش‌های نوین و اثربخش نظارتی به جای روش‌های سنتی متداول و ناکارآمد، این سازمان را بر آن داشت تا ضمن انجام نظارت حضوری توسط کارشناسان حوزه وزارتی، استان‌ها، شهرستان‌ها و ناظرین میدانی فرآیند نظارت را با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و هوشمند در مدارس و مراکز تحت پوشش خود از طریق سامانه مشارکت‌ها به صورت غیرحضوری و تحت کنترل، طراحی و اجرا نماید‌.

۲- سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، گروه‌های نظارتی ویژه در مناطق یک تا ۶ شهر تهران مستقر کرده تا بر فرایند ثبت نام در مدارس و مراکز غیر دولتی نظارت کنند، همچنین در مناطق ۷ تا ۱۲ در روزهای مشخصی، روزانه ۵ گروه نظارتی بازرسی خود را در سطح مدارس انجام می‌دهند.

٣- جدول الگوی شهریه از چهار طریق ذیل به اولیای دانش آموزان اطلاع رسانی می‌شود:

 - از طریق پرتال سازمان مدارس و مراکز غیردولتی.

- نصب اپلیکیشن روی گوشی تلفن همراه .

- نصب پوستر در مدارس.

- لینک شدن سامانه سناد و سامانه مشارکت‌ها، به گونه‌ای که به محض ثبت نام دانش‌آموز اطلاعات وی در هر دو سامانه قابل مشاهده است، لذا مدارک در دو نسخه تنظیم می‌گردد، یکی از نسخ تحویل اولیا و نسخه دوم به مدرسه تحویل داده می‌شود.

شایان ذکر است، سامانه ثبت شکایات و تلفن گویای سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی 4317-021 است و اولیای محترم و والدینی که نسبت به عملکرد مدارس و مراکز غیر دولتی انتقاد، اعتراض، یا سئوالی دارند، می توانند به صورت اینترنتی به آدرس http://mosharekatha.ir در صفحه سامانه پاسخ گویی به شکایات، شکایت خود را ثبت نمایند، همچنین در راستای تحقق برنامه ها و اهداف تعیین شده و افزایش رضایت مندی اولیاء و پاسخگویی و رسیدگی به شکایات با هماهنگی ادارات کل آموزش و پرورش استانها، «سامانه نظارت» و «سامانه رسیدگی به شکایات» آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و یا شکایات اولیای دانش آموزان می باشند.

اهم اقدامات این سازمان به منظور حسن اجرای برنامه های نظارت به شرح ذیل می باشد:

 - تدوین دستورالعمل نظارت و ارزیابی از عملکرد مدارس و مراکز غیردولتی.

- تدوین دستورالعمل رسیدگی و پاسخگویی به شکایات.

- اجرای طرح ناظران میدانی در تمامی استان‌ها / مناطق و شهرستان‌ها جهت بهره‌گیری از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استانی در انجام امر مهم نظارت.

- اعزام تیم‌های نظارتی ویژه در مناطق شهر تهران جهت پایش و رصد مداوم آن دسته از مدارس و مراکز غیر دولتی که با عدم اجرای قانون موجبات نارضایتی مردم را فراهم می نمایند.

- اقدام به اجرای مجازات‌های ماده ۳۵ قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی در مورد مدیران و موسسان مدارس و مراکر غیر دولتی متخلف.

- طراحی و اجرای سامانه‌های هوشمند و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین جهت تسهیل و تسریع در اخد گزارش‌های نظارت و ارزیابی و همچنین رسیدگی و پاسخگویی به شکایات مردمی.

- آمار کمی بازدیدها و نظارت های انجام گرفته از مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی از آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ تا پایان فروردین ماه سال ۱۳9۸، بیش از ۲۹۰۰۰ بازدید از مدارس و بیش از ۳۲۰۰۰ بازدید از مراکز غیر دولتی سراسر کشور انجام شده که حدود ۶۶۰۰ مورد آن بر شهر تهران صورت گرفته است.

خواهشمند است، طبق قانون مطبوعات و رسانه ها نسبت به درج جوابیه این مرکز در همان صفحه و با همان فلم اقدام لازم صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet