هدر موبایل
1398/03/13 10:29:40
سرویس اقتصادی
حسینی‌کیا تشریح کرد:

بررسی راهکارهای 4 گانه مناسب برای ساماندهی بازار خودرو

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس راهکارهای ۴گانه برای ساماندهی بازار خودرو را تشریح کرد.
بررسی راهکارهای 4 گانه مناسب برای ساماندهی بازار خودرو عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس راهکارهای 4گانه برای ساماندهی بازار خودرو را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105871984941.jpg بررسی,راهکارهای,4,گانه,مناسب,برای,ساماندهی,بازار,خودرو Icana

سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت   با اشاره به راهکارهای لازم برای ساماندهی بازار خودرو، گفت: اعمال سیاست‌های مالیاتی می تواند تا حدودی آرامش را به بازار خودرو بازگرداند در واقع باید از افرادی که سالانه بیش از یک بار در معاملات خودرو حضور دارند مالیات اخذ شود چراکه ناگفته پیدا است هدف اصلی آنها از خرید و فروش خودرو، تجارت است.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: باید با طراحی مکانیزم افرادی که دارای چندین خودرو هستند شناسایی و از آنها مالیات دریافت کرد چراکه صاحبان خودرو به ازای این کالا از یارانه پنهان بنزین استفاده می‌کنند این در حالی است که افراد مستضعف جامعه به دلیل نداشتن خودرو نمی‌توانند از این یارانه استفاده کنند.

باید نظام جامعی برای شناسایی افراد دارای گردش مالی بسیار راه‌اندازی شود، در صورت اجرایی شدن این سیاست دست سوداگران از بازار کوتاه می‌شود

بررسی تراکنش‌های بانکی از فعالیت دلالان در بازار خودرو جلوگیری می‌کند

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی تراکنش‌های بانکی را یکی از راهکارهای لازم برای جلوگیری از فعالیت دلالان در بازار خودرو دانست و تصریح کرد: باید نظام جامعی برای شناسایی افراد دارای گردش مالی بسیار راه‌اندازی شود. در صورت اجرایی شدن این سیاست دست سوداگران از بازار کوتاه می‌شود.

اراده‌ای برای بومی‌سازی تولید قطعات موردنیاز خودرو وجود ندارد

وی با بیان اینکه اراده‌ای برای بومی سازی تولید قطعات موردنیاز تولید خودرو وجود ندارد، اظهار کرد: پرداخت ارز ارزان قیمت به قطعه سازان می‌تواند بسیاری از موانع پیش روی صنعت خودروسازی را برطرف کند در واقع به جای استفاه از قطعات وارداتی باید به توان داخلی تکیه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در صورتی که سیستم بانکی از پرداخت تسهیلات به خودروسازان خودداری کند مشکلات این صنعت افزایش پیدا می کند، در صورت نیاز کمیسیون صنایع و معادن می تواند الزامات لازم را برای تامین تسهیلات در نظر گیرد.

تامین قطعات موردنیاز صنعت خودروسازی با ارز خارجی

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: می‌توان برای تامین قطعات موردنیاز صنعت خودروسازی از ارز خارجی استفاده کرد در این سیستم باید خودرو با منشا ارز خارجی وارد و در ازای آن در ایران به واردکنندگان ریال پرداخت کرد با تحقق این امر حجم تولید خودروسازان افزایش پیدا می‌کند و قیمت‌ها در بازار کاهشی می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet